Férfi kosár NB I: paksi sikerével pályaelőny az Olajnál

2014.05.03. 19:58
Az Olaj egy vereséggel zárta a középszakaszt, abszolút favorit a rájátszásban. Igaz, tavaly is az volt<br />(Fotó: NS-archív, Czerkl Gábor)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának utolsó fordulóját követően kialakult a negyeddöntő párosítása. A Szolnoki Olajnak paksi sikerével lett meg a pályaelőnye a rájátszásban, ahol a ma Pécsett vereséget szenvedő Körmenddel kezd. A negyeddöntős párharcok szerdától zajlanak, és az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

FELSŐHÁZ

A Szolnok sok hibát, így kevés pontot hozó találkozón nyert Pakson: az Atomerőmű házigazdaként a második és a harmadik negyedben is 10–10 pontot tudott szerezni, így hiába húzott el az első negyed végére négy ponttal, a záró játékrész előtt kilencpontos hátrányban volt – nem is tudott már mit kezdeni éremben az Olajjal.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)
Szolnoki Olaj KK (1.)–EGIS Körmend (8.)
Kaposvári KK (4.)–KTE-Duna Aszfalt (5.)
Atomerőmű SE (2.)–PVSK-PannonPower (7.)
Sopron KC (3.)–Alba Fehérvár (6.)

A másik két házigazda, az Alba és a Sopron biztosan nyert. Előbbi a nagyszünetre 50 szerzett pontnál és 14 pontos előnynél tartott a Kaposvár ellen, míg a soproniak döntően az első negyedben megszerzett tízpontos fórjukból éltek meg a folytatásban a kecskemétiek ellen, a vége pedig K.O.-közeli lett. Különösen a középszakaszt ötödik helyen záró kecskemétiek 57 szerzett pontja meglepően kevés.

ALSÓHÁZ

Az alsóház küzdelmei ennél lényegesen kiegyenlítettebb csatákat, így több izgalmat tartogattak, hiszen a zárónegyed előtt mindhárom párosításban abszolút belátható volt a távolság a két fél között. Ott aztán bőven kinyílt a pontzsák, különösen Szombathelyen, ahol a Falco elérte a százas határt, ám így is csupán egyetlen triplányi volt a különbség. A Pécs ugyancsak hárommal kerekedett a Körmend fölé. A Jászberény viszont lehajrázta vendéglátóját, a ZTE-t, amelyet így pontelőnnyel előzött meg.

A bennmaradásért a 12. helyezett Zalaegerszeg játszik majd az utolsó, 13. Nyíregyházával.

A negyeddöntő a szerdai kezdés után szombaton és kedden folytatódik, amennyiben szükséges, úgy pénteken és vasárnap lesz még játéknap.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 10. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ KK 67–76 (18–14, 10–19, 20–24, 19–19)
Paks, 1200
néző. V: Cziffra, Pálla, Frányó
ATOMERŐMŰ: Vaughn 8/3, Medve 13/9, Körtélyesi 2, Szabó Zs. 3/3, Jones 23. Cs: Robinson 4, Baki, Kovács Á. 5, Eilingsfeld 9. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: Pilcsevics, Trotter 5, Holiday 14/6, Milosevics 12, Keller 13. Cs: Vojvoda 9, Lóránt P. 14/6, Simon B., Báder 4, Rakics 5/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 5–7. 8. p.: 14–7. 13. p.: 20–16. 15. p.: 23–18. 19. p.: 27–33. 25. p.: 36–44. 31. p.: 48–62. 36. p.: 63–68. 39. p.: 67–70
Dzunics Braniszlav:
– Jobb volt a Szolnok, de úgy érzem, a mostani teljesítményéért az én csapatom is megérdemli a dicséretet. Nagy energiát fektettünk a mérkőzésbe, ám a második negyed után már csak futottunk az eredmény után.
Dragan Alekszics: – Nagyon jó hangulatú meccset játszottunk a Pakssal, örülök neki, hogy ilyen sok szurkoló kísért el és támogatott bennünket. A lehető legjobb pozícióból kezdhetjük a rájátszást, számunkra csak az volt a fontos, hogy ezt kivívjuk.

ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 98–87 (21–15, 29–21, 24–19, 24–32)
Székesfehérvár, 2300
néző. V: Vígh P., Szabó G., Jakab L.
ALBA: Szanati, Hobbs 4, SUPOLA 8/3, Tóth N. 9, SOMOGYI 9. Cs: Olah 6/6, Juhos 6/3, MOORE 26/12, Tóth P. 6, BARONE 24, Blaskovits. Edző: Carlos Frade
KAPOSVÁR: HINNANT 16/6, Fodor M. 14/6, PULJKO 10, Hendlein 12, Davis 10. Cs: Horváth M., Jancsikin 1, DRAHOS G. 11/3, Kovács S. 10/6, Benke 3/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 8–10. 9. p.: 19–15. 12. p.: 29–15. 15. p.: 34–20, 18. p.: 44–27. 22. p.: 55–38. 25. p.: 62–43. 28. p.: 70–53. 32. p.: 77–60. 35. p.: 81–70. 38. p.: 85–77
Kipontozódott: Puljko (27. p.)
Carlos Frade:
– Az első harminc percben kézben tartottuk a játékot, míg az utolsó negyed kiegyenlített és egyben kiélezett küzdelmet hozott. Erős csapatot győztünk le, fontos sikert arattunk, ám a későbbiekben nem lesz elég csak harminc percig koncentrálni.
Fekete Ádám: – A kezdés előtt mindenki számolgatott, ami sokakat befolyásolt, de ez talán természetes is. A második félidőben nagyot harcolt a csapat, ám ezen az estén a Fehérvár két extra teljesítménnyel jobb volt nálunk. Sok siker kívánok nekik a Sopron ellen.

SOPRON KC–KTE-DUNA ASZFALT 74–57 (24–14, 18–17, 16–12, 16–14)
Sopron, 1600
néző. V: Földházi, Pozsonyi, Tőzsér
SOPRON: THOMAS 11, Ruják 5/3, DÉNES G. 14/6, BORISZOV 20/6, BAROVICS 13. Cs: Tóth G., Trepák Z., Thompson 4, Takács N. 5/3, Rátvay 2, Bús, Molnár M. Edző: Sabáli Balázs
KTE: Pongó Máté 7/3, WITTMANN 11/9, Djeraszimovics 4, Hegedűs 8, KARAHODZSICS 9. Cs: Mészáros 8, Kuntics 8/3, Kővágó-Laska, Kovács B. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 6. p.: 20–6. 8. p.: 23–12. 13. p.: 32–19. 17. p.: 38–24. 19. p.: 42–24. 23. p.: 44–34. 26. p.: 50–36. 28. p.: 54–38. 33. p.: 63–45. 36. p.: 65–50
Sabáli Balázs:
– Ezen a találkozón a győzelem volt a fontos, de elveszítettük Jonathon Thompsont, aki sérülése miatt befejezte az idényt. Most kell majd összefognunk, és kiszolgálni közönségünket a playoffban jó játékkal és eredményességgel.
Sztojan Ivkovics: – A sokkal jobb képességű csapat győzött. Nincs miért szégyenkeznünk, a maximumot nyújtottuk ebben a bajnokságban. Remélem, Marko Djeraszimovics sérülése nem súlyos, és számíthatok rá a playoffban is.

KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 14. FORDULÓ

PVSK-PANNONPOWER–KÖRMEND 72–69 (18–16, 20–19, 15–16, 19–18)
Pécs, 1100
néző. V: Papp, Török Róbert, Balog Gy.
PVSK: Nelson 9, Csabay 7/3, Bíró 6, BUDIMIR 18/3, Sarlija 10. Cs: HALÁSZ 10/3, Délity, NAGY K. 12/6. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: Wisseh 11, EL-AMIN 27/3, Sonyák, Ferencz 6/6, RAKOCSEVICS 14. Cs: Kutasi, Fodor G., Farkas A. 3/3, Török Rolland 8/3. Edző: Aaron Mitchell
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 7. p.: 16–11. 16. p.: 32–28. 19. p.: 36–33. 26. p.: 51–43. 29. p.: 53–46. 33. p.: 60–53. 38. p.: 67–62
Csirke Ferenc:
– A játékosok betartották a legfontosabb feladatot, amit kértem, masszívan védekeztek. December óta számunkra új bajnokság kezdődött, sikerült elérnünk a hetedik helyet. A paksiak ellen nem mi leszünk az esélyesek, de mindent megteszünk a rájátszásban.
Aaron Mitchell: – Rendkívül nehéz mérkőzésen nüánszok döntöttek, fontos helyzetekben rossz döntéseket hoztak a játékosok. Előre tekintünk, szeretnénk jó mérkőzéseket vívni és meglepetéseket okozni a rájátszásban.

FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 100–97 (25–24, 28–19, 17–33, 30–21)
Szombathely, 1400
néző. V: Benczúr, Makovszky, Boros
FALCO: SIMON L. 20/6, Timberlake 13/3, PERL 14/3, Zagorac 10/3, Szabó M. 14. Cs: WILL 14/6, Mitchell 10, Váradi B. 2, Harazin 2, Bognár K. 1, Simon K. Edző: Kálmán László
SZEDEÁK: Vida 9/3, HORVÁTH Á. 16/12, Molnár A. 13/3, KISS ZS. 20/18, CSORVÁSI M. 30. Cs: Wirth 6/3, Varga Z., Révész 3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–6. 7. p.: 17–18. 12. p.: 31–24. 23. p.: 61–48. 26. p.: 63–64. 36. p.: 88–87
Kipontozódott: Kiss Zs. (40. p.)
Kálmán László:
– Előre sejtettem, hogy nehéz meccs lesz, de hogy ennyire, azt nem gondoltam volna. Szerencsére a hajrában játékosainknak helyén volt a szívük.
Nikola Lazics: – Szerintem nem játszottunk rosszul, főként támadásban voltak szép dolgaink, kihoztuk a maximumot a meccsből. Sajnos a végjátékban mi hibáztunk többet.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–FORTRESS JÁSZBERÉNY 78–87 (26–16, 13–20, 17–18, 22–33)
Zalaegerszeg, 1500
néző. V: Kapitány, Farkas G., Praksch
ZTE: BOSTON 16/3, GÁSPÁR 12/6, Plumb 6, SAFFORD 17/9, Lekli 12. Cs: Velkey 9, Kámán 4, Kovács Á. 2, Koma, Kertész. Edző: Raúl Jiménez
JÁSZBERÉNY: Szavics 9, Soós 6, MARKOVICS 15, DRAMICSANIN 17/6, SUNDOV 15/6. Cs: Horti 8, Mladenovics 2, Djukics 8/3, Szögi 7/3, Varga I. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 15–6. 16. p.: 30–27. 24. p.: 45–43. 35. p.: 72–67. 37. p.: 72–75
Kipontozódott: Sundov (38. p.) Lekli (39. p.) Boston (40. p.)
Raúl Jiménez:
– A legrosszabb szituációban vagyunk. Most kiderül, tudunk-e csapatként viselkedni, milyen játékosok és edzők vagyunk. Bízom a csapatban, mióta itt vagyok, nyernünk kell két mérkőzést.
Szrdjan Antics: – Az elején a Zalaegerszeg agresszív védekezéssel elnyomott bennünket, a végjátékban volt egy-két, a mérkőzést eldöntő szerzett labdánk.