Férfi kosár NB I: idegölő párbaj, vendégsiker Zalában

2012.12.08. 20:58
A Sopron idegenben 75–73-ra legyőzte a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján.

A középmezőnyben állomásozó két csapat meccsét a zalaiak kezdték jobban, a szünetben tíz pont közelében volt az előnyük (36–27).

A harmadik negyedben hétpontos hazai vezetésnél a Sopron 11–0-t szaladt, de a ZTE utánanyúlt, sőt újra fordított – és a csata az utolsó pillanatokban a büntetővonalon dőlt el a vendégek javára.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA ZTE KK–SOPRONI KC 73–75 (21–14, 15–13, 17–24, 20–24)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Kapitány, Bognár, Gelencsér
ZALAEGERSZEG: COPELAND 29/6, Gáspár 10/3, Hudson 12/6, Koma, Simovics 15. Cs: Baki, Puszta 4, Borszéki 3/3. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: Wise 3, THOMAS 20/6, Vesztergom 4/3, TÓTH G. 25/6, Barovics 4. Cs: TAKÁCS N. 14/9, Gombás 5/3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–9. 16. p.: 29–18. 24. p.: 49–42. 36. p.: 61–62
Kipontozódott: Simovics (36. p.), Gáspár (40. p.)
Völgyi Péter: – Két szoros meccset nyertünk szerencsével, ezúttal azonban ez nem sikerült.
Meszlényi Róbert: – A második félidőben nagyon jól küzdöttek a magyar játékosaink, és a szerencsével sem álltunk hadilábon.
1. Alba Fehérvár 11 9 2 964–785 0.909
2. Kaposvári KK 11 9 2 968–868 0.909