Férfi kosár NB I: az elődöntő küszöbén az Alba Fehérvár

2017.05.13. 21:47
A kék mezes fehérváriak idegenben is nyertek (Fotó: Koncz György)
Az Alba Fehérvár 80–72-re nyert a Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének szombati második mérkőzésén, így egy siker választja el a továbbjutástól.

A negyeddöntő további két párharcában a hazai csapat győzött szombaton: a címvédő Szolnok a ZTE, a Kaposvár a Falco ellen egyenlítette ki az összesített állást.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Negyeddöntő, 2. mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 94–77 (16–24, 25–8, 24–27, 29–18)
Szolnok, 1100
néző. V: Benczúr, Söjtöri, Ádám J.
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 20/15, VOJVODA 18/6, Barnies 8/6, Eilingsfeld 10, ANDRIC 11. Csere: Tóth Á., Boriszov 11/3, POPOVICS 16, Frikker. Edző: Kmézics Zorán
ZTE: UBILLA 21/9, NORFLEET 13/6, Benke 5/3, SZABÓ ZS. 19/9, Drungilas 4. Csere: Mohácsi 11/9, Kiss R., Wright 4. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–9. 8. p.: 10–19. 14. p.: 28–27. 18. p.: 35–29. 24. p.: 54–46. 28. p.: 60–55. 34. p.: 74–64. 37. p.: 83–75. 39. p.: 89–75
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Kmézics Zorán:
– Nagy nyomás volt a csapatunkon, de sikerült nyernünk. Sok energia volt a fiúkban, és tudatos, jó támadójátékkal nyertünk. Úgy érzem, hogy szurkolóink nélkül nem sikerülhetett volna a fontos győzelem.
Bencze Tamás: – A második negyedben a szolnokiak zónája megtörte a ritmusunkat, aztán a harmadik negyed végén és a záró felvonás elején is szorossá tettük a mérkőzést, ám a hazaiak fontos pillanatokban dobott pontjaikkal eldöntötték a mérkőzést. Jelzem, a 35. percig még úgy tűnt, hogy akár mi is megnyerhetjük a találkozót.

KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS 72–80 (17–20, 23–20, 20–16, 12–24)
Kecskemét, 900
néző. V: Földházi, Frányó, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Pongó Máté 4, Pongó Martin 14/6, Djeraszimovics 14, IVOSEV 13/6, KARAHODZSICS 13. Csere: Molnár M., Djukanovics 4, Mészáros M. 6, Hegedűs G. 4. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: B. Taylor 11/3, MOHAMMED 19/3, Shepard 10, LÓRÁNT 20/6, Keller Á. 4. Csere: Keller I. 2, FARR 14/3, Varga M. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 8. p.: 14–12. 13. p.: 23–24. 17. p.: 29–32. 23. p.: 46–40. 27. p.: 56–50. 33. p.: 60–62. 37. p.: 72–70.
Kipontozódott: Pongó Máté (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az Alba javára.
Forray Gábor:
– Még egyszer lehet-e ekkora győzelmi esélyünk az Alba ellen? – kérdezték tőlem az első meccs után. Nos, ismét volt… Nagyobb koncentrációval, okosabban kosarazva nyerhettünk volna. Bízom benne, hogy kedden bírjuk negyven percig.
Dzunics Braniszlav: – Ismét nyílt volt a meccs, a KTE nem játszott alárendelt szerepet. A végjátékban szerencsénk is volt. Nincs vége a párharcnak.

KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC 78–71 (14–13, 23–17, 21–16, 20–25)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800
néző. V: Kapitány G., Szabó G., Vida J.
KAPOSVÁR: WISSEH 11/3, Fodor M. 5, Frazier 9/3, COOKE 14/6, HENDLEIN 24. Csere: Grebenár 6, BAKI 7/3, Papp P. 2. Edző: Fekete Ádám
SZOMBATHELY: GOVENS 21/3, Váradi B. 9/3, BARHAM 11, Pusztahvar 8/3, Tóth N. 7. Csere: Bognár K., Medford 3, Simon K., Kovács P. 4, ZSIGERANOVICS 8. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 8. p.: 14–8. 12. p.: 17–13. 17. p.: 29–19. 22. p.: 44–34. 28. p.: 53–43. 32. p.: 58–50. 38. p.: 74–68
Kipontozódott: Govens (34. p.), Medford (35. p.), Baki (37. p.)
Fekete Ádám:
– A bajnokság kezdete előtt azt mondtam, minden győzelemnek örülni kell, és nagy dolog, ha valaki a legjobb nyolc közé kerül. Nagy győzelmet arattunk, a közönségünk végig buzdított bennünket, hittek bennünk, és mi is hittünk magunkban. Ez volt ma a legnagyobb dolog. A szombathelyi első negyedet kivéve az a teljesítmény adott hitet. Büszke vagyok játékosaimra és a közönségünkre is.
Szrecsko Szekulovics: – Nem kezdtünk olyan jól, ahogy korábban szoktunk. Gyengén támadtunk az első negyedben, nem volt ritmusa a játékunknak. Több kosárlabdázónk nem volt formában. Amikor jobban ment, kicsit visszajöttünk a meccsbe, de a negyedik negyedben ismét javított a Kaposvár, és nyert.

A kiesés elkerüléséért, 1. mérkőzés
VASAS BUDAPEST–MAFC 79–73 (15–21, 20–23, 26–12, 18–17)

Sport 11 csarnok, Kánai út, 600 néző. V: Cziffra, Papp, Tőzsér
VASAS: TAYLOR 11/3, HORVÁTH Á. 16/3, THOMPSON 14/6, PACHER 19, WRIGHT. Csere: Moravcsik, Katona 5/3, Garamvölgyi, Boros. Edző: Sárosi Bulcsú
MAFC: SMITH 13/9, DUVNJAK 14/6, POLYÁK 15/6, Lakits 4, Sihota 9. Csere: POSCIC 11, Misek 2, Kovács Á. 4. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–7. 5. p.: 6–9. 8. p.: 8–19. 13. p.: 23–23. 15. p.: 28–25. 18. p.: 33–42. 23. p.: 42–44. 27. p.: 54–53. 33. p.: 66–58. 36. p.: 74–67. 39. p.: 76–73
A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javára
Sárosi Bulcsú:
– A nagyon motivált MAFC extra kosarakkal elhúzott, de szünet után nagyobb energiákat mozgósítottunk, s színesebb lett a játékunk, s e kettőnek, valamint a hitünknek köszönhetően sikerült fordítani és nyerni.
Garai Péter: – Alacsony szerkezettel kezdve sikerült zavart kelteni ellenfelünknél, de úgy érzem, egész évben az a mondat illik ránk: elnézést Virág elvtárs, ez már az ítélet... Azt gondolom, a döntés már megszületett, de a saját pályánkon, a Gabányiban, nagyszámú közönségünk előtt bizonyítani kell, hogy a legnehezebb helyzetben az utolsó leheletünkig tudunk küzdeni.