Férfi kosár NB I: a Fehérvár Kecskeméten szenvedte el a második vereségét

P. K.P. K.
2019.10.27. 20:38
wittmann Krisztián 23 ponttal vette ki a részét az Alba legyőzéséből (Fotó: archív)
A férfi kosárlabda NB I-ben vasárnap két mérkőzést rendeztek, mindkét találkozón hazai siker született.

Az ötödik meccsén a második vereségét szenvedte el az Alba Fehérvár, amely vasárnap a nagyszünetben hat ponttal még vezetett a Kecskemét vendégeként, de az utolsó negyedben szétesett a védekezése, és 89–76-os vereséget szenvedett. A KTE ezzel a tabellán meg is előzte az Albát.

A Kaposvár a hozzá hasonlóan egy győzelemmel és három vereséggel álló Sopront fogadta. A hazaiak végig kézben tartották a meccset, 87–59-re győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 89–76
(18–23, 18–19, 19–15, 34–19)
Kecskemét, 1400 néző. V: Kapitány, Tóth C., Farkas G.
KECSKEMÉT: THOMAS 23/6, WITTMANN 23/18, DJERASZIMOVICS 17, Djuraszovics 6/6, KARAHODZSICS 17/3. Csere: Kucsera 2, Révész, Vukcsevics, Lewis 1. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: LJUBICSICS 14/3, Govens 16/6, GUYTON 17, CSUPKOVICS 13/9, Molnár Márton 5
Csere: Csorvási 6, McDuffie 3, Lukács, Takács Milán 2, Takács Martin, Keller I. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 7. p.: 8–14. 13. p.: 19–30. 17. p.: 29–35. 23. p.: 40–48. 27. p.: 49–54. 33. p.: 64–63. 37. p.: 69–65
Kipontozódott: Molnár Márton (40. p.), Guyton (40. p.)
Kiállítva: Djeraszimovics (28. p.)
Forray Gábor: – Fantasztikus este volt! A játékosaim egyetlen percig sem adták fel, jól reagáltak az ellenfél taktikai változtatásaira, éretten játszott mindenki. A különbség ugyanakkor csalóka, mert ennyivel nem volt gyengébb az Alba.
Jesús Ramírez: – Kiélezett csata volt. Amikor vezettünk, akkor sajnos nem növeltük az előnyünket. A meccsnek több olyan pillanata volt, amelyből jobban jött ki a Kecskemét.

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 87–59 (19–15, 21–16, 18–19, 29–9)
Kaposvár, 1600 néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Kovács N.
KAPOSVÁR: DAVIS 19/9, NORFLEET 18/12, PONJAVICS 9, HENDLEIN 11, DRAMICSANIN 16/9. Csere: Lalic 12, Bogdán, Krnjajszki, Baki, Horváth H. 2. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: Pitts 18/6, Thompson 7, Rivers 7, Takács N. 5/3, Carter 9. Csere: C. JONES 9, Supola 4, Molnár Marcell. Edző: Sabáli Balázs
Fekete Ádám: – Örülünk a sikernek, nagyon fontos volt, hogy hazai pályán megszerezzük az első győzelmünket. Az utolsó negyedben nagy lett a különbség, de a harmadik negyedben koncentrációban és küzdésben is kicsit visszavettünk. Úgy éreztük, meglesz ez a mérkőzés. Utána jól védekeztünk, könnyű kosarakat szereztünk és beestek a kinti dobások is. Jól eloszlottak a pontok, nagyon sok asszisztot adtunk és az eladott labdák számát is sikerült csökkentenünk.
Sabáli Balázs: – Nem fogunk nyerni, ha ezt a játékstílust folytatjuk, néhány játékos más egzisztenciájával, állásával játszik. Három éve megtettem Sopronban, hogy lemondtam, most nem fogok lemondani. Csinálom tovább, de észre kell venni, mi az, ami rossz és mi az, ami nem. Vállalom a felelősséget, amiért kell, de az, hogy a két legfontosabb játékosunk tizenkét-tizenhárom labdát adjon el, vérlázító. El kell dönteni, mi a fontosabb, a saját statisztika, vagy az, hogy a csapat nyerjen!