A Pécs főtáblás, a Szekszárd selejtez a női kosárlabda Európa-kupában

2025.07.09. 14:47
null
(Fotó: Dömötör Csaba)
Az NKA Universitas Pécs a főtáblán kapott helyet, míg a TARR KSC Szekszard a selejtezőben kezd a női kosárlabda Európa-kupa 2025–2026-os idényében.

A nemzetközi szövetség szerdai tájékoztatása szerint a bajnoki bronzérmes baranyaiak alanyi jogon tagjai az EK 48 csapatos főmezőnyének, amelyben jelenleg 37 gárda részvétele biztos, hozzájuk csatlakozik az Euroliga-selejtező öt vesztese, továbbá hat klub az EK kvalifikációjából.

Az NB I-ben hatodikként zárt Szekszárd a selejtezőben rajtol, és kiemeltként idegenben kezd szeptember 18-án, majd odahaza vívja a visszavágót egy héttel később. Az EK, valamint a kontinentális elitet felvonultató Euroliga sorsolását július 23-án tartják Münchenben. Utóbbi sorozatban a bajnok Sopron Basket főtáblás lesz, míg az ezüstérmes DVTK HUNTHERM a selejtezőben kezd. 

Az NB I-ben negyedik SERCO UNI Győr, illetve az ötödik TFSE-MTK nemrég bejelentette, hogy a következő idényben nem indul a nemzetközi porondon.

 

 

Legfrissebb hírek

Studer Ágnes a Pécs bajnoki címéről: „Kivételes csapatunk van”

Kosárlabda
4 órája

Djokics Zseljko hat elvesztett bajnoki döntő után ért fel a csúcsra

Kosárlabda
Tegnap, 9:50

Söprés a női kosárlabda NB I döntőjében: 12 év után újra bajnoki címet ünnepelhetnek Pécsen

Kosárlabda
2026.05.05. 19:55

Török Ágnes: Az idegeskedést és a görcsösséget az első meccsen elengedtük

Kosárlabda
2026.05.04. 11:52

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
2026.05.02. 16:04

Női kosár NB I: győzelmi kényszerben a DVTK

Kosárlabda
2026.05.02. 13:13

Ötmilliós jutalmat kapott a Sopron Basket az MK-győzelemért

Kosárlabda
2026.05.01. 11:19

Női kosár NB I: szoros meccs után pécsi előny a fináléban

Kosárlabda
2026.04.29. 19:19
Ezek is érdekelhetik