U20-as női kosár Eb: kikapott a csehektől a magyar válogatott

D. S. B.D. S. B.
2022.07.08. 19:59
A mieink nem bírtak a csehekkel (Fotó: fiba.basketball)
63–50-es vereséggel kezdte a Sopronban rendezett U20-as Európa-bajnokságot a magyar női kosárlabda-válogatott. Cziczás László tanítványai az első negyedben végig vezettek, de a csehek a másodikban ritmust tudtak váltani és jelentős különbséget alakítottak ki.

Jó előjelekkel várta a hazai rendezésű kontinensviadalt az U20-as válogatott, hiszen Szlovákia korosztályos csapatát kétszer is legyőzte a felkészülés alatt, miközben a spanyol U23-as együttest is felülmúlta, s csak a hispánok U20-asaival szemben maradt alul.

A Sopronban zajló Eb A-csoportjának első körében Csehország ellen sem kezdtek rosszul a mieink, hiszen az első negyedben végig vezettek néhány ponttal, igaz, a vendégek sem szakadtak le.

Aztán a második etapban sokat változott a mérkőzés képe, hiszen a csehek egy 14–0-s sorozattal fordítottak (20–32), és a nagyszünetben már 36–24-re vezettek.

Szerencsés Tamaráék a térfélcsere után sem tudtak zárkózni és a záró negyedet 56–35-ös hátrányból kezdték.

A negyedik negyedben viszont valamelyest sikerült csökkenteni a hátrányt, de a magyar U20-as kosárlabda-válogatott így is 63–50-es vereséget szenvedett az Eb első mérkőzésén.