Férfi kosár: kényszerű változás az Eb-re készülő keretben

B. B.B. B.
Vágólapra másolva!
2017.08.22. 09:16
null
Karahodzsics Kemal (balra) kecskeméti mezben (Fotó: Szabó Miklós)
Másfél héttel a férfi kosárlabda Európa-bajnokság kezdete előtt Tóth Ádám sérülése miatt új játékos behívásáról döntött Ivkovics Sztojan: a csütörtökön kezdődő varsói felkészülési tornán a szövetségi kapitány kipróbálja a Kecskemét szerb származású centerét, Karahodzsics Kemalt.

 

Tóth Ádámra (Szolnoki Olaj), a keret legrobusztusabb játékosára kedden MRI-vizsgálat vár, utána lesz pontos diagnózis, de ettől függetlenül a főpróbának szánt varsói túrát – amelyen csütörtöktől szombatig Nagy-Britanniával, Izraellel és Lengyelországgal csapnak össze a mieink – kénytelen kihagyni.

A keretben Keller Ákos, Csorvási Milán és Golomán György vethető be centerként, de utóbbi inkább erőcsatár, és Ivkovics már vasárnap kijelentette:

„Tóth Ádám kiesésével szükségem van egy centerre, aki legalább kétszáztíz centiméter magas és százhúsz kiló.”

Karahodzsics, a Kecskemét szerb-magyar centere – aki pontosan megfelel az elvárt paramétereknek – hétfőn csatlakozott is a kerethez. A 28 esztendős KTE-center az előző szezonban 12 pontot dobott és 6.2 lepattanót szedett le átlagban 25.1 perc játékidő alatt, 26 bajnoki mérkőzésen.

Legfrissebb hírek

A magyar férfi kosárválogatott 20 pontos vereséget szenvedett a horvátoktól

Kosárlabda
2025.07.30. 22:34

Videó: csapattársai interjúztak a férfi kosárválogatott újoncával

Kosárlabda
2025.07.28. 19:48

Gasper Okorn: Nem haragszom Lukácsra, nem szeretnék bosszút állni rajta, egyszerűen csak nem értem őt

Kosárlabda
2025.07.23. 18:49

Keretet szűkített a vb-előselejtezőre készülő férfi kosárválogatott kapitánya

Kosárlabda
2025.07.07. 12:11

Az angol válogatott szakvezetője is volt Cselkó Tibor – kosárlabda Eb-sorozat, 3. rész

Képes Sport
2025.06.27. 20:00

A kapitány kijelölte a vb-előselejtezőre készülő kosárválogatott 20 tagú keretét

Kosárlabda
2025.06.17. 13:15

Hetvenéves a kosárlabda történetének legnagyobb magyar sikere

Képes Sport
2025.06.07. 09:41

Férfi kosár: mindkét hazai meccsét Szolnokon játssza a magyar válogatott a vb-előselejtezőben

Kosárlabda
2025.06.03. 22:34
Ezek is érdekelhetik