Női kosár NB I: a PEAC Sopronban nyert, az új irányító döntött

2015.11.01. 20:03
Raksányi Krisztina 9 ponttal zárt (Fotó: NS-archív)
Igen izgalmas mérkőzést vívott a női kosárlabda NB I-ben az Uniqa Sopron és a PEAC-Pécs, végül a vendégek 78–76-ra győztek. A PEAC új irányítója, a spanyol Cristina Pedrals Barrios 17 ponttal és 6 lepattanóval a mezőny egyik legjobbjának bizonyult, kulcsszerepet játszott a pécsi győzelemben.

Az első negyed soproni vezetéssel indult, ám 20–16-nál a hazaiak behúzták a kéziféket, a PEAC pedig egy 9–0-s sorozattal fordított, jött is az időkérés.

Sokat nem használt, lévén a pécsiek őrizték az előnyt, egészen a második negyed végéig, ám 32–40-re egy 13–4-es hazai roham következett.

A Sopron visszavette a vezetést, ám elhúzni nem tudott, a PEAC végig tapadt riválisára. A negyedik negyedben meginogtak egy kicsit a vendégek, ám 72–63 után összeszedték magukat, és megint visszakapaszkodtak.

A PEAC új irányítója, Cristina Pedrals szórta a hárompontosokat, így a véghajrába 74–74-gyel mentek be a csapatok. Krnjics Szara büntetőivel ismét a Sopronnál volt a fór, ám most Fűrész Diána vágott be egy triplát.

Időkérés után hiába támadt a Sopron, Fegyverneky Zsófia kísérlete nem volt jó, Pedrals lepattanót szedett és büntetőket harcolt ki.

Két büntetőjéből csak egyet dobott be, ám ez is elég volt, a Sopron nem tudott fordítani, és hazai pályán szenvedett 78–76-os vereséget.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
UNIQA SOPRON–PEAC-PÉCS 76–78 (20–21, 25–23, 14–13, 17–21)
Sopron, 600
néző. V: Jakab, Makovsky, Tőzsér
SOPRON:
FEGYVERNEKY 23/6, Simon, Weninger 4, HALVARSSON 19, KRNJICS 15. Csere: Crvendakics 8, Ciglar 3, Határ, Dubei, Zsovár 4. Edző: Sterbenz László
PEAC: FÜRÉSZ 8/6, Szűcs, Zele 8/6, PARKS 19/3, Bozóki 1. Csere: Raksányi 9/3, Kaposi 9/3, PEDRALS 17/12, Czirják 7/3, Gorjanácz. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc:
9–7. 6. p.: 16–11. 9. p.: 20–19. 12. p.: 22–28. 15. p.: 28–33. 17. p.: 32–40. 23. p.: 51–46. 25. p.: 55–49. 27. p.: 55–54. 33. p.: 63–57. 36. p.: 70–62. 39. p.: 74–74
Kipontozódott:
Parks (37. p.)

Sterbenz László:
– Három perccel a vége előtt tízpontos előnyünknél a pécsiek triplákkal kísérleteztek, bejött nekik. Nálunk a hullámvasút tovább folytatódik.
Roberto Hernández:
– Köszönöm a lányoknak, hogy a szívüket is a pályára vitték. Voltak problémáink Zele Dorina sérülése miatt. A csapat erőn fölül teljesített, s jutalma a győzelem.

1. Ceglédi EK KSC 5 5 347–279 1.000
2. CMB CARGO UNI Gyõr 5 5 402–342 1.000
3. Aluinvent DVTK Miskolc 5 3 2 409–311 0.800
4. UNIQA Sopron 5 3 2 399–336 0.800
5. PEAC-Pécs 5 3 2 346–321 0.800
6. PINKK-Pécsi 424 4 2 2 276–284 0.750
7. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 2 4 377–373 0.667
8. ZTE NKK 5 1 4 311–341 0.600