Női kosárlabda: Rasheed Rita Franciaországba igazolt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.07.19. 08:29
Rasheed Rita az előző szezont Olaszországban töltötte, a következőben pedig Franciaországban kosárlabdázik.

A Magyarországon a Győrrel bajnoki címet szerző Rasheed a San Martino csapatával 10. lett a 12 csapatos első osztályban, új együttese, az Union Saint-Amand Porte du Hainaut pedig 14 csapat közül a 9. helyen végzett a francia élvonalban. A 25 éves válogatott bedobó a Serie A1-ben 22 meccsen átlagban 14 pontot és 2.8 lepattanót szerzett, valamint 1.1 gólpasszt adott, ráadásul bekerült a liga All Star-mérkőzésére is.

Mint Rasheed korábban a Nemzeti Sportnak elmondta, megszerette Olaszországot, és ha esetleg nem lesz lehetősége Itáliában maradni, elsősorban egy másik „latinos” országban folytatná karrierjét.

„Nagyon megörültem, amikor a menedzserem, Patonay Ádám felhívott a jó hírrel, hogy engem akarnak a francia klubnál – mondta lapunknak Rasheed Rita. – Érdemes volt eddig várni a döntéssel. Még erősebb bajnokságba kerültem, ez a jövő nyári hazai Európa-bajnokság és a válogatott szempontjából is fontos.”

Legfrissebb hírek

Női kosár Ek: veretlen maradt az NKA Universitas Pécs

Kosárlabda
16 órája

Juhász Dorka volt a mezőny legeredményesebb játékosa Mersinben

Kosárlabda
2025.10.26. 20:23

Női kosár NB I: papírforma siker, közel hússzal nyert otthon a Sopron

Kosárlabda
2025.10.25. 19:55

Női kosár: hamarosan számíthat új légiósára a DVTK

Kosárlabda
2025.10.19. 10:25

Először verte meg idegenben a TFSE a Győrt, Cegléden szerezte meg első győzelmét a DKKA

Kosárlabda
2025.10.18. 20:06

Női kosár Euroliga: a pilóta is üdvözölte a DVTK együttesét

Kosárlabda
2025.10.15. 20:31

WNBA: négy év alatt harmadszor bajnok a Las Vegas Aces

Kosárlabda
2025.10.11. 10:40

Női kosárlabda: Juhász Dorka kilenc pontot dobott volt csapatának

Kosárlabda
2025.10.10. 07:36
Ezek is érdekelhetik