Női kosár U20-as Eb: feljutott a magyar válogatott

2014.07.13. 14:19
A magyar U20-as női kosárlabda-válogatott pénteken Norvégiát 85–51-re, szombaton Nagy-Britanniát 79–56-ra győzte le Szófiában, a B-divíziós Eb-n, így az utolsó forduló előtt feljutott az A-divízióba.

Kiegyenlített első negyedet követően a másodikban egy parádés 18–0-s rohamot mutattak be a lányok, s ettől kezdve már nem volt kétséges, hogy sorozatban a hetedik győzelmet is „behúzzák" Szabó Fanniék, akik ezzel biztosították Magyarország helyét a 2015-ös A-divíziós Eb-n!

NŐI KOSÁRLABDA U20-AS VB
Magyarország–Nagy Britannia 79–56 (18–19, 21–10, 24–14, 16–13)
Magyarország:
NAGY D. 16/3, Böröndy V 6, SZABÓ F. 19/9., SZAMOSI 10, BARNAI 8. Cs: Studer 2, Fejes 6, GORJANÁCZ 10, Papp. K. 2, Vukov

Legfrissebb hírek

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
2026.05.12. 10:50

WNBA: Juhász Dorka nélkül szenvedett egypontos vereséget a Minnesota

Amerikai sportok
2026.05.10. 10:22

Studer Ágnes a Pécs bajnoki címéről: „Kivételes csapatunk van”

Kosárlabda
2026.05.08. 11:34

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
2026.05.02. 16:04

Ötmilliós jutalmat kapott a Sopron Basket az MK-győzelemért

Kosárlabda
2026.05.01. 11:19
Ezek is érdekelhetik