Busztragédia: kölcsönjátékosok, a Győr indul az Euroligában

MTI MTIMTI MTI
2013.09.09. 11:56
A nemzetközi és a magyar kosárlabda-szövetség is segít a szombaton súlyos közúti balesetet szenvedő HAT-AGRO UNI Győr női csapatának, amelyből Tapodi Péter klubigazgató és Fűzy Ákos vezetőedző is életét vesztette a Kapuvárnál bekövetkezett szerencsétlenségben.

Fűzy András klubelnök a Digi Sport hétfői Reggeli Start című műsorában közölte, vasárnap két műtétet hajtottak végre, az egyiket a csapat gyúróján, Burdi Szabolcson, akinek az állapota kritikus, ezért mélyaltatásban van, a másikat pedig Kovács Krisztinán, aki várhatóan fel fog épülni.Fűzy András klubelnök a Digi Sport hétfői Reggeli Start című műsorában közölte, vasárnap két műtétet hajtottak végre, az egyiket a csapat gyúróján, Burdi Szabolcson, akinek az állapota kritikus, ezért mélyaltatásban van, a másikat pedig Kovács Krisztinán, aki várhatóan fel fog épülni.

Fűzy szerint – aki a vezetőedző személyében unokatestvérét gyászolja – a tavaly bajnok, idén pedig ezüstérmes klub segítséget kap a nemzetközi szövetségtől, és kölcsönjátékosokat fog igazolni, a hazai szövetség (MKOSZ) pedig arról tájékoztatta az MTI-t, hogy minden segítséget meg kíván adni a győrieknek ahhoz, hogy eredményesen szerepelhessenek a 2013–2014-es idényben. Annyi bizonyos, hogy a csapat elindul az Euroligában, amely november 7-én rajtol el.

Az MKOSZ honlapjának hétfői híradása szerint a szövetség vezetősége és az UNI Győr klubvezetése abban állapodott meg, hogy szerdáig kidolgozzák azt a konstrukciót, amelyben a győri klub részt tud venni a 2013–2014-es idény hazai és nemzetközi versenysorozataiban. Az MKOSZ elnöke, Szalay Ferenc hétfőn Győrben meglátogatta a sérülteket, és biztosította Fűzy Andrást, hogy a kialakult helyzetben, a gyász pillanataiban a szövetség minden segítséget meg kíván adni a sportszervezetnek.

A szombati balesetben egy személyautó ütközött össze a győrieket szállító busszal, Tapodi Péter a helyszínen belehalt sérüléseibe, Fűzy Ákos pedig a győri kórházban hunyt el. Natasa Kovacsevicsnek, a csapat szerb játékosának a lábát amputálni kellett.

Fűzy Ákos évekig Pécsen dolgozott, előbb Rátgéber László segítője volt, majd már vezetőedzőként 2010-ben bajnokságot nyert a Pécs 2010-zel. Az aranyérem megszerzése után szerződött Győrbe, ahol 2012-ben ért a csúcsra, miután az NB I-et megnyerte csapatával, a Magyar Kupában pedig ezüstérmes lett. A legutóbbi szezonban mindkét sorozatban ezüstérmes lett irányításával a klub. Rátgéber Lászlót a válogatott másodedzőjeként is segítette.

Tapodi Péter korábban trénerként a Szolnokot bajnoki és Európa-kupa-ezüstéremre, továbbá Magyar Kupa-győzelemre vezette, majd Diósgyőrben a bajnokságban harmadik, a kupában második lett együttesével. Győrbe 2008-ban került, és eleinte edzőként, majd az utóbbi két évben klubigazgatóként dolgozott. A női válogatottnál Rátgéber László korábbi szövetségi kapitány mellett másodedző volt.

Fűzy András elmondta: ennek ismeretében kedden este ül össze a vezetőség, és dönt arról, hogy a közép-európai vagy a magyar ligában és az Euroligában induljon a most kezdődő évadban az együttes.
A sportvezető korábban azt közölte: vasárnap két műtétet hajtottak végre, az egyiket a csapat gyúróján, Burdi Szabolcson, akinek az állapota kritikus, és mélyaltatásban van, a másikat pedig Kovács Krisztinán, aki várhatóan fel fog épülni.

 

Legfrissebb hírek

A világbajnoki bronzérmes Ausztrália bedarálta a harcos, de sok hibával játszó magyar válogatottat

Kosárlabda
2026.03.14. 14:22

Huszonkét ponttal kikaptunk Kanadától a női kosárlabda-vb-selejtezőtornán

Kosárlabda
2026.03.12. 17:16

Női kosárlabda vb-selejtező: nem elvárás, de összejöhet a berlini részvétel

Kosárlabda
2026.03.11. 06:43

Gereben Lívia görcs nélkül várja, utazhat-e Isztambulba

Kosárlabda
2026.03.05. 09:31

Női kosárlabda: Juhász Dorka lett február legjobbja az Euroligában

Kosárlabda
2026.03.02. 22:37

Boros Júlia megdöntötte idénycsúcsát az olasz kosárlabdaligában

Kosárlabda
2026.02.22. 19:10

Női kosárlabda Euroliga: a Schio nagy csatában nyerte meg az olasz rangadót

Kosárlabda
2026.02.18. 21:33

A DVTK elvette az NKA Pécs veretlenségét a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.02.14. 19:55
Ezek is érdekelhetik