A Dallas Mavericks varázsolt Orlandóban

2007.01.24. 09:08
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 82. játéknapján a Dallas 16 ponttal tudott győzni az Orlando vendégeként. A Nowitzki, Howard páros megint kitett magáért, előbbi 33, utóbbi 25 pontot szerzett. Sőt, a német légiós szedett tíz védőlepattanót és gólpasszból is kiosztott nyolcat. A vendégek 34-18-as első negyeddel indították a mérkőzést, amely tetemes előny a találkozó végéig is kitartott. A Dallas a második negyed közepén már 50 pont fölött járt, előnyük 25 pontos (55-30) is volt.
Grant Hill (Orlando Magic, jobbra) betörését Josh Howard (Dallas Mavericks, balra) akadályozza, a háttérben Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) várja a végkifejletet
Reuters
Reuters

A harmadik negyedben összekapta magát a vendéglátó együttes, és bár úgy nézett ki, szégyenszemre csúnya vereségbe is beleszaladhat - volt már 85-65 is -, a végére felkapaszkodtak a hazaiak a még belátható 11 pontos hátrányra.

A már leülni látszó Dallas azonban van annyira jó csapat, hogy megrázza magát egy ilyen „éles” szituációban és a negyedik felvonást öt ponttal nyerve végül biztos hozta a találkozót.

A Dallas az elmúlt 22 találkozóból 21-t megnyert.

„Nagyon éhesek vagyunk a sikerre - magyarázta a remek sorozatot Dirk Nowitzki -, a tavaly elveszett nagydöntő után érthetően csalódottak voltunk és még jobban vágytunk a sikerre, amelytől akkor már csak karnyújtásnyira álltunk.”

A Mavericks-hez hasonlóan idegenben tudott győzni a Phoenix és a Denver is. A Suns ellen a washingtoni házigazdák 105, míg a Nuggets ellen a Seattle 112 pontja is kevésnek bizonyult a győzelemhez.

A Wizards rosszul kezdte a mérkőzést, a nagyszünetre már 25 pont volt a Suns előnye. A vesztes csapatban Arenas 31 pontot szerzett, a győztesben Nash 27-t tett hozzá csapata sikeréhez.

Antawn Jamison (Washington Wizards, felül) esik át szerelés közben Raja Bellen (Phoenix Suns)
Reuters

A Denver a harmadik negyedben nyerte meg a mérkőzést, amelyben tizennégy pontot vert vendéglátójára. A vesztes csapatban Ray Allen 44 pontot szerzett - hat hárompontosat, igaz próbálkozott 17 alkalommal -, amellyel a játéknap legeredményesebbjének bizonyult. A győztes gárdában a 34 pontot elérő Carmelo Anthony volt a legponterősebb.

Hazai pályán nyert a New Orleans-t hat ponttal verő Philadelphia: a 76ers a félidőben 14 ponttal vezetett, innen jöttek fel a vendégek. A vége előtt hét másodperccel már csak négy pont volt a hátrány, akkor azonban egy taktikai szabálytalanság után Korver mindkét büntetőt értékesített, ezzel el is dőlt a találkozó.

Az Atlanta ugyancsak hat ponttal kapott ki Chicagóban: a házigazda együttesben Deng 18 pontjával csapata legeredményesebbje tudott lenni, míg a vesztes oldalon ketten is - Johnson, Williams - húsz pont fölé jutottak.

A Clippers Los Angelesben verte a Milwauuke-t 19 ponttal: a házigazdák minden negyedben jobbnak bizonyultak a vendégcsapatnál, az első végén már tíz ponttal mentek.