Bogut döntött Milwaukee-ban

2006.12.13. 10:10
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában egy pont döntött Milwaukee-ban a házigazda Bucks javára a Seattle elleni mérkőzésen. A találkozó végig kiélezett volt, a második negyedben láthattuk a legnagyobb a különbséget a két együttes között, azt hárommal nyerték a vendégek. Természetesen a hajrában is végig fej-fej mellett voltak a csapatok, bármelyikük győzhetett volna.
Luther Head (Houston Rockets) gyűrű alatti kísérlete, Andrew Bynum (Lakers, jobbra) azért még megpróbálkozik egy szereléssel
Reuters
Reuters

NBA-ALAPSZAKASZ:

• Atlanta Hawks - Denver Nuggets 87-100 (29-22, 25-21, 16-28, 17-29)
  • Milwaukee Bucks - Seattle Supersonics 94-93 (30-29, 20-23, 23-23, 21-18)
  • Houston Rockets - Los Angeles Lakers 94-102 (25-21, 26-33, 13-30, 30-18)
  • Golden State Warriors - Sacramento Kings 126-113 (32-25, 36-29, 27-29, 31-30)

Wilkins két büntetőjével 3:21 perccel a vége előtt a vendégek még a vezetést is átvették - 92-91 -, de ezt követően már csak Collins tudott egy pontot szerezni, szintén büntetőből.

A győztes pontot – kell-e külön mondani, ugyancsak büntetőből - Bogut szerezte a vége előtt 1:14-gyel. Utána már csak rontott mezőnykísérletekre futotta, mindkét csapatból ketten-ketten hibáztak.

Ming osztja meg gondolatait csapattársával, Lucasszal (mindkettő Houston)
Reuters
A Milwaukee legjobbja – már nem először a szezonban és minden bizonnyal nem utoljára – Redd volt, aki ezúttal úgy jutott 22 pontig, hogy mezőnyből - 6/16 - nem villogott, büntetőből viszont - 10/10 - nem tudott rontani.

A túloldalon a veszteseknél a 26 pontot szerző Lewis emelhető ki elsősorban.

Hazai pályán nyert a játéknapon a Golden State Warriors is, amely 13 ponttal dobott többet, mint vendége, a Sacramento Kings. A végül 239 pontot hozó mérkőzésen a harmadik volt a “legszegényesebb”, ott mindössze 56 pont született.

Ennek megfelelően több játékos is megszórta magát, az egyaránt 32-32 pontos Martin (Sacramento) és Barnes (Golden State) személyében a játéknap két legeredményesebb kosarasát láthatták a nézők.

A győztes csapatban hatan, a vesztesben öten produkáltak kétszámjegyű eredményt. A Warriors leginkább annak köszönheti sikerét, hogy 55,6 százalékos hatékonysággal értékesítette hárompontos kísérleteit és mezőnyből is 53.1 százalékot mutatott.

Carmelo Anthony (Denver) a mezőny felett
Reuters
A nap két további találkozóján vendéggyőzelem született. A Denver Atlantában, az LA Lakers Houstonban nyert a házigazda ellen.

Atlantában 13 pont döntött a vendégek javára, pedig a nagyszünetben még nagyon úgy nézett ki, hogy a Hawks ünnepelhet, hiszen 11 ponttal vezettek. Innen sikerült összehozniuk a mínusz 13-t, annak köszönhetően, hogy a második félidőben csupán 33 pontot tudtak dobni.

A győztes Nuggetsben Anthony 26 ponttal csapata és a mezőny legeredményesebbje volt. De legalább ennyi dicséretét érdemel a 17 lepattanót szerző vendégcenter, Camby is.

Houstonban a vendéglátó Rockets lényegében ikszes meccset játszott a Lakers-szel, a házigazdák csak egy negyedet rontottak, de azt aztán nagyon.

A harmadikban 13 pontot dobtak és így mínusz 17-tel zárták a játékrészt, amely döntőnek bizonyult a végeredményt tekintve.

A végén még kapaszkodtak egy sort, de már elment a hajó. A Lakers sztárja Bryant 23, a Rocektsé, Yao Ming 26 pontot dobott.