Vuelta: Pinot a Covadonga királya, Yates növelte az előnyét

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.09.09. 18:10
Thibaut Pinot ért fel elsőként a Covadongára (Fotó: AFP)
A francia Thibaut Pinot nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 15. szakaszát. A kiemelt kategóriás Lagos de Covadongán záruló vasárnapi etapon a piros trikós brit Simon Yates néhány másodperccel növelte az előnyét az összetettben a legnagyobb riválisaival szemben.

A Ribera de Arribából indult etapon 12 fős szökevénycsoport lépett el, amelynek utolsó tagját a covadongai emelkedőn 8 kilométerrel a cél előtt érte utol az Asztana vezette mezőny.

A hegyen a piros trikós Yates és Miguel Ángel López volt a legaktívabb, mindketten többször kíséreltek meg támadást. Pinot 6.3 kilométerrel a befutó előtt hagyta ott vetélytársait, s a helyenként 20 százalékos meredekségű emelkedőn csaknem félperces előnnyel ért célba. A 28 éves Pinot a Tour de France-on két, a Giro d'Italián egy szakaszgyőzelmet ünnepelhetett pályafutása során, így immár mindhárom háromhetes körversenyről van etapsikere.

Az utolsó métereken Yates ellépett riválisaitól, így néhány másodperccel növelte a különbséget a hétfői szünnap előtt. Kedden a Santillana del Mar és Torrelavega közötti 32 kilométeres egyéni időfutam vár a mezőnyre, amely összesen 3271.4 kilométert tesz meg a jövő vasárnapi madridi célig.