MTI 2020.09.01 18:33 Frissítve: 2020.09.01 18:48

Tour de France: Roglic nyerte az első hegyi szakaszt

A legnagyobb esélyesek között számon tartott Primoz Roglic nyerte kedden a Tour de France országúti kerékpárosverseny első hegyi szakaszát, amelyen megtartotta az összetettben élen állónak járó sárga trikót Julian Alaphilippe.

Primoz Roglic nyerte meg az idei Tour de France első hegyi szakaszát (fotó: AFP)

A Sisteron és Orcieres-Merlette közötti 160.5 kilométeres negyedik etapon egy hatfős szökevénycsoport lépett meg a mezőnytől, amely azonban a célba vezető utolsó emelkedő előtt utolért mindenkit az élbolyból. Az 1825 méterre vezető hegyen Roglic csapata, a Jumbo-Visma diktálta a tempót, amely alaposan megrostálta a mezőnyt, de a várakozásoknak megfelelően a „tűzijáték” elmaradt, így a csúcson az élcsoportban maradt 16 kerekes között sprintbefutó döntött, amelyben a Vuelta a Espana tavalyi szlovén győztese bizonyult a leggyorsabbnak.

Roglic a győzelmével összetettben feljött a harmadik helyre, az éllovas Alaphilippe ezúttal ötödikként ért célba, így megőrizte a sárga trikót.

A mezőny szerdán a Gap és Privas közötti 183 kilométert teljesíti. A résztvevők összesen 3470 kilométert tekernek, amíg szeptember 20-án célba érnek a párizsi Champs-Élysées-n.

A francia körversenyt a koronavírus-járvány miatt rendezik a nyár közepe helyett szokatlan időpontban, de még így is az idei első háromhetes viadal, mivel a szintén halasztott, általában májusi Giro d’Italia csak októberben lesz, és azt követi, részben átfedéssel a Vuelta a Espana.

TOUR DE FRANCE
4. szakasz, Sisteron–Orcieres-Merlette, 160.5 km, hegyi befutó:
1. Primoz Roglic (szlovén, Jumbo-Visma) 4:07:47 óra
2. Tadej Pogacar (szlovén, UAE Emirates) azonos idővel
3. Guillaume Martin (francia, Cofidis) a. i.

Az összetett élcsoportja
1. Julian Alaphilippe (francia, Deceuninck - Quick-Step) 18:07:04 óra
2. Adam Yates (brit, Mitchelton-Scott) 4 mp hátrány
3. Roglic 7 mp h

2021.06.28 16:40:24

Kerékpár H. D.

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2021.05.31 22:57:47

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Díszkivilágításba borult a Puskás Aréna, egy cukrászda Valter-süteménnyel állt elő.

2021.05.25 23:07:57

Kerékpár DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Hozzáértők szerint az, hogy Valter napokig viselhette a maglia rosát, a rózsaszín trikót, szakmai szempontból még Bodrogi egykori hőstetteit (két vb-érem, szakaszdobogó a Tour de France-on) is felülmúlja.