Sprintbefutó után Romain Grégoire nyerte meg a Baszk körverseny ötödik szakaszát – videó

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.05. 17:22
Romain Gregoire ért be elsőként (Fotó: Getty Images)
Az országúti kerékpárosok Baszk körversenyének ötödik szakaszát sprintbefutó végén Romain Grégoire nyerte meg. A Groupama-FDJ versenyzője ezzel az összetettben is feljött az ötödik helyre, hátránya mindössze nyolc másodperc Mattias Skjelmose mögött.

A hatalmas bukás miatt neutralizált negyedik szakasz után Vitora-Gasteizból indulva folytatódott a Baszk körverseny. Az ötödik szakasz sem múlt el sérülés nélkül, Mikel Landa a jobb kulcscsontját törte el 94 kilométerre a céltól. Ezt követően a körverseny egyik legnehezebb hegyével, az Urkiolával is meg kellett küzdenie a mezőnynek, majd jött két kör a Muniketagainán.

Az utolsó 60 kilométert folyamatos támadások jellemezték, de egyik szökés sem volt sikeres. A 175.9 kilométeres szakasz így sprintbefutóval zárult. Egy kilométerrel a cél előtt úgy tűnt, Carlos Rodrígueznek több másodperces előnye van, de az utolsó pillanatban többen is beérték. A hármas célfotó végén a Groupama-FDJ versenyzője, Romain Grégoire örülhetett, aki első WT-győzelmét aratta.

A francia mögött Orluis Aular és Maximilian Schachmann futott be. Grégoire az összetettben is feljött az ötödik helyre, hátránya nyolc másodperc az éllovas dán Mattias Skjelmose mögött.