A német Robert Förster is megszerezte első szakaszgyőzelmét

2007.05.17. 19:15
Az Olasz körverseny ötödik szakasza ismét sprintbefutót hozott, ebben ezúttal a német Robert Förster volt a leggyorsabb.
Röbert Förster öröme tökéletesen érthető

A csütörtöki, ötödik etap rajtjánál már nem volt ott a spanyol Joan Horrach (Caisse d’Epargne), akinek nem sikerült kihevernie a szerdai bukássorozatot, így százkilencven versenyző vágott neki a 173 kilométeres szakasznak.

Amelyen megvolt a szokásos szökés, és szokás szerint benne volt egy kerekes a Tinkoffból, ezúttal az orosz Mikail Ignatyijev, aki nem mellesleg 2004-ben, az athéni olimpián pályakerékpárban aranyérmet szerzett.

A 22 éves orosz mellé szegődött hű (sors)társnak a huszonnyolcadik születésnapját négy nap múlva ünneplő francia Mickael Buffaz. A két szökevény szépen begyűjtötte a részhajrákat, ám a főmezőny folyamatosan kontrollálta az eseményeket, és egyszer sem engedte négy percnél távolabb az orosz-francai duót.

Huszonegy kilométerrel a cél előtt már újra együtt volt a mezőny, azaz készülhettünk a sprintbefutóra, amelyen ezúttal nem valamelyik klasszis sprinter (Robbie McEwen, Alessandro Petacchi vagy Thor Hushovd), hanem a Gerolsteiner német villámembere, Robert Förster volt a leggyorsabb.

Bodrogi László a főmezőnnyel ért célba, a 78. helyen, összetettben továbbra is az olasz Danilo Di Luca vezet.

Pénteken ismét nehéz feladat vár a versenyzőkre, a 177 kilométeres etapon három kategorizált emelkedőt is le kell majd küzdeniük a kerekeseknek.