Kajak-kenu vk: bronzérmes a férfi kajak négyes Szegeden

MIHÁLYI PETRAMIHÁLYI PETRA
2023.05.12. 18:59
Az utolsó pillanatig váratott magára az első magyar dobogós eredmény az idei, szegedi kajak-kenu világkupaverseny második napján, amelyen először osztottak érmet a viadalon, és végül a Kuli István, Csizmadia Kolos, Nádas Bence, Tótka Sándor összeállítású férfi kajak négyes bronzérmet szerzett 500 méteren.
A férfi kajak négyes bronzérmes 500 méteren (Fotó: Földi Imre)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A férfi kajak négyes bronzérmes 500 méteren (Fotó: Földi Imre) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Négy magyar egység harcolta ki péntek délután, a szegedi kajak-kenu világkupaverseny második napján, hogy később az A-döntőben is újra vízre szállhasson, az olimpiai számok közül női kenu egyesben, 200 méteren lehet egy kis tüske Balla Virágban és Takács Kincsőben, hogy a délelőtti kettes, 500 méteres verseny után ezúttal is csak a B-döntőre futotta erejükből.

Öt másodperce volt szomorkodni az U23-as kajakos Balogh Gergelynek, miután négyesben Opavszky Márkkal, Fodor Bencével és Szendy Maximiliánnal a remekül sikerült előfutam után a középdöntőből még a B-döntőbe sem jutott, s máris rohant, hogy odaérjen a férfi egyesek 500 méteres döntőjére. A 21 éves versenyző a nyolcadik helyen végzett, többet várt magától, de nem bánja, hogy mindkét számot bevállalta.

„Persze, lehet számolgatni, hogy mennyivel lettem volna pihentebb, ha a négyest nem vállalom, de így, hogy első felnőtt világkupa-versenyemen szerepeltem, nincs bennem tüske – mondta Balogh a futam után. – A hetes pálya sem volt egyébként kedvező a szélben, látszott is a befutón, hogy fent az egyesen Fernando Pimenta lett az első, és onnan szépen haladtunk lefelé. Nyilván nem csak ezen múlt, de mindent beleadtam.”

A kenusoknál a szintén 21 éves Buday Domonkos is a negyedik helyen végzett ezen a távon, míg a szintén utánpótlás korú versenyzőkből álló, Szellák Szabina, Nemes Réka, Draviczki Dóra, Kiss Janka összeállítású női kajak négyes 9. lett 500 méteren.

Centiken múlt az érmek sorsa a férfi kajak négyesek versenyében, az utolsó méterig kiélezett volt a csata a litván, spanyol, magyar, német és cseh hajó között – végül ebben a sorrendben értek célba, hét tized másodpercen belül. A rendkívül kellemetlen időjárás ellenére, sálban, sapkában télikabátban is kilátogató szurkolók dobokkal és kolompokkal tarkított hangorkánnal jutalmazták Kuli István, Csizmadia Kolos, Nádas Bence és Tótka Sándor bronzérmét.

„Csak akkor tudatosult bennünk, hogy érmesek lehetünk, amikor célba értünk. A futam közben a következő húzáson, a következő indításon, az aktuális feladaton gondolkozott mindegyikünk,végig fókuszban maradtunk. És egészen addig nem örültünk, amíg nem láttuk, hogy tényleg bronzérmesek lettünk, nagyon szoros volt a verseny” – nyilatkozta Nádas Bence a döntő után.

Szombat reggel a péntek délelőtti középfutamok versenyszámainak fináléival folytatódik a program.

KAJAK-KENU VK, SZEGED
A-DÖNTŐK
Férfiak
C1–500 m: 1. Catalin Chirila (román) 1:50.72 perc, 2. Tarnovschi (moldovai) 1:52.31, 3. Leonard (francia) 1:54.29 ...8. Buday Domonkos 2:00.30
K1–500 m: 1. Fernando Pimenta (portugál) 1:41.35, 2. Van der Westhuyzen (ausztrál) 1:41.80, 3. Winkelmann (német) 1:42.77 ...8. Balogh Gergely 1:46.78
K4–500 m: 1. Litvánia 1:22.48, 2. Spanyolország 1:22.64, 3. Magyarország (Kuli István, Csizmadia Kolos, Nádas Bence, Tótka Sándor) 1:22.82
Nők
K4–500 m:
1. Kína 1:37.07, 2. Spanyolország 1:37.36, 3. Új-Zéland 1:37.67 ...9. Magyarország (Szellák Szabina, Nemes Réka, Dráviczki Dóra, Kiss Janka) 1:40.05

KÖZÉPFUTAMOK
Olimpiai számok
Férfiak
C1–1000 m:
Adolf Balázs A-döntőbe jutott. Fejes Dániel B-döntőbe jutott
K1–1000 m: Varga Ádám és Kopasz Bálint A-döntőbe jutott.
Nők
C2–500 m:
A Bragato Giada, Nagy Bianka egység A-döntőbe jutott. A Balla Virág, Takács Kincső egység a B-döntőbe jutott.