MTI, N. T. 2021.08.22 13:41 Frissítve: 2021.08.22 17:22

Kajak-kenu ob: Nádas Bence és Lucz Anna nyert 200 m egyesben

A kajakosoknál 200 méteren Nádas Bence és Lucz Anna nyerte a férfi, illetve a női egyest a péntektől vasárnapig tartó kajak-kenu országos bajnokság és világbajnoki válogató záró versenynapján a szegedi Maty-éren.

 

Lucz Anna triplázni tudott vasárnap (Fotó: Földi Imre, archív)

A kenusoknál ugyanezen a távon Korisánszky Dávid, valamint Balla Virág győzött.

A párosok sprinttávú versenyszámaiban női C–2-ben Balla állandó partnerével – az egyesben mögötte másodikként végző – Takács Kincsővel győzött, a férfi K–2-ben első Apagyi Levente és Csizmadia Kolos viszont maga mögé utasította az egyesben győztes Nádas, valamint az abban második Birkás Balázs összeszokott kettősét. Apagyi és Csizmadia a négyes tagjaként is első lett.

A nőknél K–2 200 m-en az a páros nyert, amelynek tagjai egyesben az első két helyen végeztek, Lucz Anna társa Kiss Blanka volt.

Mögöttük újpesti klubtársuk, az egyesben hatodik Szénási Zsófia zárt Douchev-Janics Natasával, aki fénykorában itthon sokáig a legjobbnak számított, és a nemzetközi mezőnyben is meghatározó volt. A háromszoros olimpiai bajnok győri kajakos egyesben ötödik lett az ob-n.

Lucz Anna a női négyes tagjaként triplázni tudott vasárnap, a hajóban testvére, a tokiói olimpián egyesben hatodik helyezett Lucz Dóra mellett párostársa, Kiss Blanka, valamint Szénási lapátolt.

A vegyes hajókban 200 méteren Lucz Anna és Balla Virág tovább folytatta az aranyérmek gyűjtését.

A SUP-osok 15 kilométeres kemény deszkás számát Kövér Márton nyerte meg, a kilenc indulóból csak hárman értek célba.

A délutáni záróprogramban 5000 méteren a férfiaknál a kajakos Noé Bálint kiélezett csatában, a kenus Adolf Balázs viszont fölényesen nyert. A nőknél Czéllai-Vörös Zsófia kiegyenlített küzdelemben bizonyult a legjobbnak a kajakosoknál, míg Kisbán Zsófia a kenusoknál magabiztosan győzött.

KAJAK-KENU OB
FÉRFIAK
K–1 200 M
1. Nádas Bence (MVM Szegedi Vízisport SE) 36.154 másodperc
2. Birkás Balázs (MVM Szegedi Vízisport SE) 36.463
3. Apagyi Levente (INTER-ÉPFU AVSE) 36.967

K–2 200 M
1. Apagyi Levente, Csizmadia Kolos Attila (INTER-ÉPFU AVSE) 32.670
2. Nádas Bence, Birkás Balázs (MVM Szegedi Vízisport SE) 32.735
3. Keresztes Kristóf Domonkos, Kirkov Valentin Iván (Ferencvárosi Torna Club) 33.983

K–4 200 M
1. Budapesti Honvéd SE, INTER-ÉPFU AVSE (Balaska Márk, Apagyi Levente, Nikodém Patrik, Csizmadia Kolos Attila) 30.687 mp
2. Ferencvárosi Torna Club, DELTA Szabadidő (Kirkov Valentin Iván, Keresztes Kristóf Domonkos, Tomori Gergely, Kovács Márk) 31.035
3. Kajak-Kenu Club Szarvas, MTK (Opavszky Márk, Balogh Gergely, Szendy Maximilián, Kós Benedek Tibor) 31.857

C–1 200 M
1. Korisánszky Dávid (MTK) 41.212 mp
2. Hajdu Jonatán Dániel (DKSE Dunaújváros) 41.873
3. Fekete Ádám (Újpesti Torna Egylet) 42.212

C–2 200 M
1. Koleszár Zoltán, Hodován Dávid (Atomerőmű SE) 40.285 mp
2. Kállai Róbert Gida, Moldován Milán (MTK) 40.572
3. Horváth Benedek, Kovács Máté András (DKSE Dunaújváros) 41.689

C–4 200 M
1. Atomerőmű SE (Koleszár Zoltán, Hodován Dávid, Kollár Kristóf, Besenyei Ádám) 37.265 mp
2. MTK, Újpesti Torna Egylet (Korisánszky Dávid, Fekete Ádám, Bagyánszki Kristóf Patrik, Török Aurél) 37.574
3. DKSE Dunaújváros (Hajdu Jonatán Dániel, Horváth Benedek, Kiss Balázs, Kovács Máté András) 37.626

K–1 5000 M
1. Noé Bálint (Budapesti Honvéd) 20:17.137 perc
2. Kulifai Tamás (MTK) 20:18.033
3. Erdélyi Tamás (Graboplast Győr) 20:18.620

C–1 5000 M
1. Adolf Balázs (Óbudai Ganz) 22:49.157 p
2. Koleszár Zoltán (Atomerőmű) 22:58.091
3. Laczó Dániel (MVM Szeged) 23:09.283

SUP kemény deszka 15 KM

1. Kövér Márton (Budapesti Honvéd) 1:35:45.389 óra
2. Márton Károly (Merkapt-Mekler László) 1:35:55.602
3. Boros Adrián (Graboplast Győr) 1:38:11.759

NŐK
K–1 200 M

1. Lucz Anna (Újpesti Torna Egylet) 41.563 mp
2. Kiss Blanka (Újpesti Torna Egylet) 41.684
3. Orosz Adrienn (DVTK SE) 42.393

K–2 200 M
1. Lucz Anna, Kiss Blanka (Újpesti Torna Egylet) 39.238 mp
2. Szénási Zsófia, Douchev-Janics Natasa (Újpesti Torna Egylet, Graboplast Győri Vízisport SE) 39.412
3. Hagymási Réka, Csikós Zsóka (Budapesti Honvéd SE, Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 40.334

K–4 200 M
1. Újpesti Torna Egylet (Lucz Dóra, Kiss Blanka, Lucz Anna, Szénási Zsófia) 36.564 mp
2. Szolnoki Kajak-Kenu Klub, Budapesti Honvéd SE (Dobler Dóra, Zupkó Vanda, Csikós Zsóka, Hagymási Réka) 39.081 +00:02.517
3. City-Gas Tiszafüred SE (Szabó Lili, Párdi Viktória, Kulcsár Csenge Emese, Pető Adél) 39.255

C–1 200 M
1. Balla Virág (Graboplast Győri Vízisport SE) 49.397 mp
2. Takács Kincső (Graboplast Győri Vízisport SE) 49.932
3. Horányi Dóra (Újpesti Torna Egylet) 50.523

C–2 200 M
1. Balla Virág, Takács Kincső (Graboplast Győri Vízisport SE) 45.375 mp
2. Nagy Bianka, Bragato Giada (MVM Szegedi Vízisport SE, Tiszaújvárosi KKSE) 45.788
3. Gönczöl Laura, Opavszky Réka (PACS-PACS SE) 46.380

K–1 5000 M
1. Czéllai-Vörös Zsófia (Graboplast Győr) 22:45.324 p
2. Rugási Csilla (özponti Sport-és Ifjúsági SE) 22:48.474
3. Csikós Zsóka (Szolnoki KKK) 22:54.551

C–1 5000 M
1. Kisbán Zsófia (Lágymányosi Spari) 25:43.714 p
2. Kálmán Brenda (MVM Szeged) 27:34.536
3. Horton Cassandra (BKV Előre) 27:51.847 

VEGYES
K–2 200 M

1. Lucz Anna, Csizmadia Kolos Attila (Újpest, INTER-ÉPFU AVSE) 34.574 másodperc
2. Kárász Anna, Birkás Balázs (MVM Szeged) 34.813
3. Kiss Blanka, Nádas Bence (Újpest, MVM Szeged) 34.852

C–2 200 M
1. Balla Virág, Fekete Ádám (Graboplast Győri Vízisport SE, Újpest) 40.839 mp
2. Takács Kincső, Korisánszky Dávid (Graboplast Győri Vízisport SE, MTK) 41.118
3. Rácz Nikolett, Moldován Milán (MTK) 44.418

 

2022.07.10 09:53:07

Kajak-kenu POZSONYI SZILÁRD

A sportágnak köszönheti a szerelmét is: férje a kétszeres olimpiai bajnok német Tom Liebscher.

2021.10.02 21:01:28

Kajak-kenu MTI/ CS. B.

Az ifjúságiaknál Sellyei Csanád győzött, míg az ezüstérmet Kolozsvári Brúnó szerezte meg.

2021.09.19 08:24:44

Kajak-kenu V. Á.

Csipes mellett a Hajdu, Fekete páros, a női kenu négyes, valamint a női kajak négyes is ezüstérmes lett • Aranyérmes a kajak kettes vegyes páros.

2021.09.06 23:05:42

Kajak-kenu CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ez a vérre menő rivalizálás a legnagyobb román-magyar sportbarátságot szülte. A legendás Wichmann Tamás, Ivan Patzaichin duettet, olyan kapcsolatot, amelynek hőfoka az aktív pályafutás befejezése után sem csökkent.

2021.08.27 19:56:55

Kajak-kenu CS. B.

Bodonyi Dóra kihagyja a versenyt, s a kvartettben Gazsó Alida Dóra fogja helyettesíteni.