Kajak-kenu: Douchev-Janiccsal foglalkozik a rehabilitációs stáb

Vágólapra másolva!
2014.03.31. 15:30
Douchev-Janics Natasa, a győri Graboplast-VSE háromszoros olimpiai bajnok kajakozója a gerincműtétjét követően immár speciális gyógytornát végez, s kőkeményen harcol azért, hogy ott lehessen az augusztusi, moszkvai világbajnokságra utazó csapatban – írja a kisalfold.hu.

A kajakost február első napjaiban műtötték meg, hosszú ideje tartó sérülés végére tett pontot a beavatkozás. Igaz, akkor még messze volt a gyógyulástól, hónapokon át tartó rehabilitáció várt rá.

„Február vége óta nem szedek fájdalomcsillapítókat, ami jó, de a régi önmagamtól azért még messze vagyok – mondta Douchev-Janics a kisalfold.hu-nak. – A teljes csontosodásra még négy hetet várni kell, addig speciális, sportolók számára kifejlesztett, igencsak kemény gyógytornára járok. Az ETO futballistáinak rehabilitációs csapata, Holanek Zoltán és Radó Krisztina foglalkozik velem.”

A 19-szeres világbajnok kajakozó napi kétszer egyórás, izzasztó edzésen vesz részt, futnia még nem szabad, de kerékpározni igen, ezenkívül rendkívül erős tempójú gyaloglás szerepel a programjában. Emellett úszik, tornázik és nyújtógyakorlatokat végez a vízben.

„Örülök, hogy már gyorson is tudok úszni, látom a fejlődést, és ez örömmel tölt el. Tudom, hogy a teljes csontosodás megtörténte után sem terhelhetem magam még annyira, mint korábban, de biztos vagyok benne, hogy jó úton járok. Nemsokára beülök egy stabilabb hajóba, és megpróbálok evezni is. Össze kell gyűjtenem jó pár kilométert, de mindenhez csak fokozatosan szoktathatom hozzá magam. Gyorsítani valószínűleg júniusban, júliusban fogok, így még talán kijuthatok valamelyik számban az augusztus hatodikán kezdődő világbajnokságra” – reménykedett az athéni olimpián két, míg pekingi ötkarikás játékokon egy aranyérmet nyert versenyző.

Legfrissebb hírek

Csikós Zsóka a harmadik Eb-aranyérmét szerezte meg, Csorba Zsófia is bajnok 5000 méteren

Kajak-kenu
2025.06.22. 15:24

Női kajak négyesünk Európa-bajnok, Kopasz Bálint bronzérmes

Kajak-kenu
2025.06.21. 12:20

Mind a 23 gyorsasági Eb-döntőben szerepel magyar sportoló

Kajak-kenu
2025.06.20. 11:20

Hatból hat egység jutott döntőbe csütörtök délután a kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2025.06.19. 17:09

Labdarúgás: a Győri ETO nyerte az U17-es kupát

Utánpótlássport
2025.06.14. 12:38

Opavszky Márk: Mindenki csak ámult és bámult

Kajak-kenu
2025.06.12. 16:25

Egy-egy arany- és ezüst-, valamint négy bronzérmet szereztek 5000 méteren kajakosaink és kenusaink

Kajak-kenu
2025.05.18. 16:24

Varga Ádám győzött, Kurucz Leventéék és Kiss Ágnesék is aranyérmet szereztek a szegedi vk-n

Kajak-kenu
2025.05.18. 12:56
Ezek is érdekelhetik