Kajak-kenu: négy magyar ezüst és egy bronz az egyetemi vb-n

2012.09.02. 16:53
A magyar versenyzők a korábbi egy arany-, valamint két-két ezüst- és bronzérem után további négy ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek az oroszországi Kazanyban rendezett kajak-kenu egyetemi világbajnokságon.

A hazai sportági szövetség tájékoztatása szerint a kenus Kiss Tamás az 1000 méteren aratott győzelme után 500 m-en másodikként ért célba, és szintén a dobogó második fokára állhatott fel 200 m-en a Sík Márton, Boros Gergely kajakos duó, valamint a Sík, Császár Gergely, Boros, Szomolányi Máté összetételű négyes. A nőknél K–1 200 m-en Szabó Petra harmadik lett, míg Szilvásy Nórával K–2 500 m-en ezüstérmet vehetett át.

A háromnapos eseményen Magyarországot hét felsőoktatási intézmény tizenöt sportolója képviselte.

Legfrissebb hírek

Kopasz Bálint szerint a bajnok viselkedjen férfiként!

Kajak-kenu
2026.06.22. 11:02

Hiába pattant néha kifelé a labda, az éremtáblázat élén végeztünk a kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.17. 13:59

Csikós Zsóka: Sohasem gondoltam volna, hogy hirtelen lesz egy ilyen évem

Kajak-kenu
2025.11.27. 11:08

Ifj. Foltán László: Az ICF sportágellenes döntést hozott

Kajak-kenu
2025.11.08. 11:40

Boros Adrián és Erdélyi Tamás vb-bronzérmes Győrben

Kajak-kenu
2025.09.07. 15:33

Magyar ezüst- és bronzérem női K–2-ben a győri maratoni vb-n

Kajak-kenu
2025.09.07. 12:55

Kiszli Vanda ezüst-, Sellyei Csanád bronzérmes a győri vb-n

Kajak-kenu
2025.09.06. 16:34

Bragato Giada aranyérmes a győri vb-n!

Kajak-kenu
2025.09.06. 12:50
Ezek is érdekelhetik