Jégkorong-vb: sokkoló három perc segítette Kanadát a döntőbe

R. P.R. P.
2022.05.28. 19:57
Cole Sillinger, Matt Barzal és Josh Anderson is sokat tett Kanada döntőbe jutásáért (Fotó: AFP)
Kanada lesz Finnország ellenfele a jégkorong-világbajnokság döntőjében, miután az elődöntőben Tamperében 6–1-re legyőzte Csehországot.

A nyolcadik percben a csehek megszerezték a vezetést, David Krejcí emberelőnyben talált be.

Mindössze fél perc volt hátra a játékrészből, amikor Dylan Cozens egyenlített.

A második 20 perc egészen különlegesen alakult. A harmad közepén 3 perc 19 másodperc alatt a kanadaiak három gólt ütöttek: Adam Lowry, Kent Johnson és Matt Barzal volt eredményes.

A záró felvonás elején Cole Sillinger is bevette a csehek kapuját, 5–1-re alakítva az állást, végleg eldöntve a találkozó sorsát.

Dylan Cozens kezdte a kanadai gólgyártást, ő is fejezte be: a Buffalo Sabres 21 éves játékosának találatával a végeredmény 6–1 lett.

Így tehát a döntőben az olimpiai bajnok Finnország találkozik a címvédő Kanadával vasárnap 19.20 órás kezdettel Tamperében. Érdekesség, hogy az előző két vb-aranycsatát is ez a két csapat vívta, s egyet a finnek, egyet a kanadaiak nyertek.