Jégkorong-vb: az USA könnyed győzelmet aratott Kanada ellen

2021.05.23. 21:32
Az USA könnyed sikert aratott Kanada felett (Fotó: AFP)
A Rigában zajló férfi jégkorong-világbajnokság csoportkörének vasárnapi játéknapján a címvédő finnek szétlövéssel kaptak ki 2–1-re Kazahsztántól, míg Fehéroroszország 1–0-ra győzött a svédek ellen. A játéknap rangadóját az Egyesült Államok nyerte meg 5–1-re Kanada ellen, míg Svájc 1–0-ra legyőzte Dániát.

A címvédő finnek a csoportkör első fordulójában 2–1-re legyőzték az Egyesült Államokat, a kazah válogatott ellen azonban nem jött össze a győzelem. A vezetést Anton Lundell góljával Finnország szerezte meg a második harmadban, Kazahsztán azonban két perc múlva egyenlített. A záró játékrészben már nem esett gól, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban sem született döntés, végül szétlövéssel a kazah válogatott nyert – nem kis meglepetésre.

Ezzel egy időben Fehéroroszország mérkőzött meg Svédországgal. Az első két harmadban nem esett gól, a harmadik játékrészből pedig mindössze 33 másodperc telt el, amikor a fehéroroszok megszerezték a vezetést. Ezt az előnyt végül meg is tartották és óriási meglepetésre 1–0-ra nyertek.

A játéknap rangadóján Kanada és az Egyesült Államok csapott össze egymással – az NHL jelenleg is zajló rájátszása miatt tartalékos összeállításokkal. A mérkőzés azonban csak a nevében volt rangadó, hiszen az USA könnyed győzelmet aratott: az első harmadot 1–0-ra, a másodikat 3–0-ra nyerte meg.

A záró játékrészben ugyan szépítettek a kanadaiak, de ezt követően kaptak még egy gólt, végül 5–1 lett a vége. A kanadai kapus mérkőzésen vétett hibájáról már korábban beszámoltunk. A kanadai válogatott történelmi vereséget szenvedett: a világbajnokságok történetében először kezdett két vereséggel a 26-szoros bajnok észak-amerikai válogatott.

Svájc a dán válogatott ellen lépett jégre. A vezetést előbbi szerezte meg az első harmadban (1–0) míg a második játékrészben nem esett gól. A harmadik harmadban sem sikerült egyenlíteni a dánoknak, így maradt az 1–0.

JÉGKORONG
ELIT-VILÁGBAJNOKSÁG, RIGA
3. NAP
A-CSOPORT
Szlovákia
–Nagy-Britannia 2–1 (1–0, 1–1, 0–0)
Svédország–Fehéroroszország 0–1 (0–0, 0–0, 0–1)
Svájc–Dánia 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
Az állás: 1. Oroszország 6 pont (11–4), 2. Szlovákia 6 (7–3), 3. Svájc 6 (6–2), 4. Dánia 3 (4–4), 5. Fehéroroszország 3 (3–5), 6. Svédország 0 (3–5), 7. Csehország 0 (5–9), 8. Nagy-Britannia 0 (2–9)

B-CSOPORT
Norvégia–Olaszország 4–1 (1–0, 2–0, 1–1)
Finnország–Kazahsztán 1–2 – szétlövéssel (0–0, 1–1, 0–0)
Kanada–Egyesült Államok 1–5 (0–1, 0–3, 1–1)
Az állás: 1. Németország 6, 2. Kazahsztán (5–3), 3. Lettország 4 (4–3), 4. Finnország 4 (3–3), 5. USA 3 (6–3), 6. Norvégia 3 (5–6), 7. Kanada 0 (1–7),8. Olaszország 0 (5–13)