Jégkorong-vb: a dánok megizzasztották az amerikaiakat

S. B.S. B.
2023.05.20. 13:50
Sokáig szenvedett, de végül nyert az Egyesült Államok (Fotó: IIHF)
A jégkorongozók elit-világbajnokságán a magyar válogatott csoportjában az Egyesült Államok egy izzadtságszagú meccsen 3–0-ra nyert Dánia ellen, míg a B-csoportban Csehország 2–0-ra legyőzte Norvégiát.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–DÁNIA

A mieinket 3–1-re megverő Dánia meglepő módon rendesen megizzasztotta az A-csoport éllovasát az első két harmadban. Ugyan ezekben a játékrészekben gólt a skandinávok sem tudtak szerezni, viszont az amerikaiaknak sem engedték, hogy kibontakozzanak, így 0–0-val várhatták az utolsó harmadot, ahol végre megtört a jég. Cutter Gauthier az 50. percben az emberelőnyt kihasználva megszerezte a meccs első találatát. Ettől fogva összekapta magát az amerikai gárda és nem sokkal később Alex Tuch és Rocco Grimaldi góljával már biztossá tette a győzelmét, így továbbra is ő az A-csoport vezetője.

NORVÉGIA–CSEHORSZÁG

A B-csoport találkozója már izgalmasabban kezdődött. A 13. percben Dominik Kubalík góljával megszerezték a vezetést a csehek, majd a 17. percben Jakub Flek megduplázta az előnyt. Ezt követően azonban teljesen leült a találkozó. A második és a harmadik harmadban már egyik gárdának sem sikerült a legjobb formáját hozni, több gól már nem is született – maradt a 2–0 a csehek javára.