Jégkorong-vb: megjöttek a svédek, hetet vágtak Svájcnak

I. SZ.I. SZ.
2021.05.25. 21:45
A kazah kapu folyamatos nyomás alatt állt, átlagosan szinte percenként eltalálták a kaput az amerikaiak (Fotó: AFP)
Az amerikai, a svéd és a finn válogatott is simán győzött, míg Dánia hosszabbítás után kerekedett felül Nagy-Britannián a lettországi Rigában zajló jégkorong-világbajnokságon.

Az amerikai gólokat Adam Clendening, Trevor Moore és Jack Drury szerezte, a kapuban Calvin Petersen hibátlan teljesítményt nyújtott. Igaz, neki csak 18 lövéssel kellett szembenéznie, míg a kazah Nyikita Bojarkinnak 52-vel. A letteket és a finneket is túlórában legyőző kazahoknak ez volt az első vereségük a vb-n, az amerikaiak a finnektől elszenvedett vereség után Kanadát is legyőzték.

A dánok és a fehéroroszok ellen is egygólos vereséget szenvedő svédek kitömték az eddig százszázalékos Svájcot, hét gólt szereztek, és egyet sem kaptak – pedig a kapura lövések tekintetében eggyel a svájciak voltak jobbak (28:27). Csakhogy amíg Adam Reideborn egy gólt sem kapott, Leonardo Genoni és Melvin Nyffeler összhatékonysága 75 százalékos volt. A svédeknél a mezőnyben Jesper Froden két gólt szerzett, Nils Lundqvist egy találata mellé három asszisztot jegyzett.

A svájciak veresége után már csak a németek és a szlovákok hibátlanok a vb-n.

Az A-csoportban Nagy-Britannia Ben O’Connor korai találatával meglepte Dániát, de az ellenfele még első harmadban három és fél percen belül két gólt szerezve fordított. A britek a végjátékig hajtottak az egyenlítésért, és 3:42 perccel a vége előtt Mike Hammond góljával kicsikarták a hosszabbítást. A túlórában Markus Lauridsen döntött, két pont Dániáé lett.

A finnek a norvégokkal találkoztak, és nagyon sportszerű mérkőzésen (egyetlen kétperces büntetést szabtak ki mindössze) a játék minden elemében ellenfelük fölé emelkedve 5–2-re nyertek.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, RIGA
5. NAP
A-CSOPORT
Dánia–Nagy-Britannia 3–2
(1–2, 0–0, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Svédország–Svájc 7–0 (2–0, 2–0, 3–0)

A csoport állása: 1. Szlovákia 9 pont, 2. Oroszország 6 (12–7), 3. Svájc 6 (6–9), 4. Dánia 5, 5. Fehéroroszország 4, 6. Svédország 3, 7. Csehország 2, 8. Nagy-Britannia 1

B-CSOPORT
Egyesült Államok–Kazahsztán 3–0
(1–0, 1–0, 1–0)
Finnország–Norvégia 5–2 (1–1, 2–0, 2–1)

A csoport állása: 1. Németország 9 pont, 2. Lettország 7 (7–3), 3. Finnország 7 (8–5), 4. Egyesült Államok 6, 5. Kazahsztán 4 (5–6), 6. Norvégia 3, 7. Kanada 0 (2–10), 8. Olaszország 0 (5–16)