Jégkorong: szép gólokkal sima magyar győzelem Japán ellen

2023.04.14. 19:03
A magyar férfi jégkorong-válogatott 5–2-re legyőzte Japánt a két csapat péntek esti miskolci világbajnoki felkészülési mérkőzésén.

Csaknem ezer néző volt kíváncsi Miskolcon a majdnem teljes erőt felvonultató Magyarország és Japán felkészülési mérkőzésére, s élményt is kaptak a jegyárért cserébe: sima hazai győzelemmel zárult az összecsapás.

Az első harmadban a vendégek több helyzetet dolgoztak ki, ám a mezőnyben hazai fölény volt jellemző – mind a játék képét tekintve, mind fizikailag, a kisebb termetű ázsiaiak rendre estek-keltek a jégen. Nagyjából tíz perc után formába lendült a magyar csapat, kapuvasat is ütött, végül Papp Kristóf szólógóljával (a miskolci „hokitavasz” során 143 perc és 20 másodperc játék után először) vezetést szerzett.

A második harmadban emberhátrányban kapott gólt, ez azért is sajnálatos, mert a májusi elit-világbajnokságon – a realitás talaján maradva – várhatóan sok hasonló helyzettel kell megbirkóznia a magyaroknak. Szerencsére a válasz sem váratott magára sokáig, legújabb honosított játékosunk, Henrik Nilsson második válogatott mérkőzésén távolról bombázott a kapuvasra, amelyről ezúttal befelé pattant a korong.

A záró játékrész főszereplője Nagy Krisztián volt, aki előbb a jobb oldalról ágyúzott messziről Fukufudzsi Jutaka kapujába, majd hat percre rá a bal szélről betörve cselezte ki a japán kapust. A záró percekben Papp is megszerezte második találatát, de az utolsó szó a japánoké volt, Ocu Juszej szépített.

Az 5–2-es győzelem mellett a múlt héthez képest (a várakozásnak megfelelően) jelentősen javuló játéknak is örülhettünk, folytatás szombaton 19.30-kor, szintén Japán ellen, szintén Miskolcon.

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 5–2 (1–0, 1–1, 3–1)
Miskolc, 910
néző. Vezette: Pálkövi Zs., Rencz, Muzsik, Kövesi
MAGYARORSZÁG: BÁLIZS B. – Pozsgai, Hadobás / Szirányi B., Fejes / Falus, H. Nilsson 1 / Szabó B., Garát (1) – PAPP K. 2, Hári J., Galló (1) / Ambrus G. (1), Nagy G., Sofron (1) / Erdély Cs., Bartalis I., Vincze P. / Vértes, NAGY KRISZTIÁN 2, Terbócs. Szövetségi kapitány: Kevin Constantine
JAPÁN: Fukufudzsi – Szato H., Jonejama / Halliday, Hajata / Isida, Jamada / OCU J. 1, Toko (1) – Hitoszato (1), Nakadzsima S. 1, Takagi / Furuhasi, HANZAVA (1), Nakadzsima T. / Oszava (1), Ocu K., Szuzuki / Irikura, Iszogai, Szato K. Szövetségi kapitány: Perry Pearn
Gólütők: Papp K. (18:20 1–0), Nakadzsima S. (30:35, ee – 1–1), Nilsson (34:46 – 2–1), Nagy K. (42:01 – 3–1), Nagy K. (48:06 – 4–1), Papp K. (58:01 5–1), Ocu J. (59:08 – 5–2)
Kapura lövések: 29–29
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 4/1
Kevin Constantine
: – Jó, hogy végre szereztünk néhány gólt. Az első tíz percben a japánoknak volt több helyzetük, lassan lendültünk formába. Ezen mindenképp javítanunk kell. Sok újdonsággal kell megbirkózniuk a játékosainknak, új edző, sortársak, speciális egységek, ezt figyelembe véve jó meccset játszottunk. Némelyik srácon látszott, hogy hosszú ideje nem hokizott, arra számítok, a felkészülési mérkőzések során egyre erősebb csapattá érünk.