Erste Liga: több mint száz kapura lövés után újvárosi győzelem

2019.11.25. 20:44
Hetényi Zoltán remekül védett, nem rajta múlt a dunaújvárosi vereség (Fotó: Molnár Péter/Hajdú-Bihari Napló, szeptember 15.)
A Dunaújváros a Debrecent, a Gyergyói HK a Fehérvárt győzte le a jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján.

Dunaújvárosban a DEAC az első hazai gólra még egy percen belül válaszolt, de az első harmad végén újra a Fejér megyeiek kerültek előnybe. A második harmadban Hetényi Zoltán védéseinek köszönhetően maradt az egygólos különbség (addig 44 lövésből csupán két gólt kapott), ám a záró húsz percben nem volt ellenszer, Somogyi Balázs megtörte a vendégek védekezését, és a legeredményesebb újvárosi, Hugo Turcotte idénybeli 14. találata már csak a kegyelemdöfés volt.

Hajtós, sportszerű mérkőzés volt mindössze hat perc kiállítással és 102 (!) kapura lövéssel (57–45).

A gyergyószentmiklósiak nem hagyták a végére a döntést Székesfehérváron, az első harmad után kettő, a másodikat követően öt góllal vezettek, és simán nyertek – bár a harmadik játékrészben 70 percnyi büntetést osztottak ki a játékvezetők.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–DEAC 4–1
(2–1, 0–0, 2–0)
Dunaújváros, 400 néző. V: Soós, Wolf, Balla, Pálkövi
DUNAÚJVÁROS: HUGHSON
KOVÁCS B., Vuorijärvi – Lendák, Baker (1) – Hüffner (1), Dósa – Ráduly
AZARI (1), DANSEREAU, MAZUREK 1 – SILLÓ (1), SOMOGYI B. 1, Turcotte 1 – Németh P. (1), PINCZÉS 1, Tamás (1) – Gebei, Gulácsi, Subotic
Edző: Miroslav Ihnacák
DEBRECEN: HETÉNYI
FILBRANDT 1, Kiss Philip – Léránt, Mestyán – Markov, Sándor
Izacky, Mazzag, Novotny – Essery (1), HÁRI N. (1), KULESOV – Berta, Molnár D., Salló B. – Kozma F.
Edző: David Musial
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Kapura lövések: 57–45
Miroslav Ihnacák:
– Elégedett vagyok, mert keményen dolgoztak a játékosok. Sok helyzetünk volt kettő egy után is, de sokáig nyitott volt a meccs. A harmadik harmadban jobbak voltunk, és ez gólokban is megmutatkozott. Szerdán mindent meg fogunk tenni azért, hogy ismét győzni tudjunk.
David Musial: – Ez nem a mi napunk volt, mert buta hibákból adtunk lehetőségeket a Dunaújvárosnak. A sérültjeink hiányát nagyon megéreztük, ez viszont nem lehet kifogás. Nem tudtuk a saját játékunkat játszani, szerdán hatvan percen keresztül koncentrálnunk kell ahhoz, hogy nyerni tudjunk.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–GYERGYÓI HK (romániai) 1–6 (0–2, 0–3, 1–1)
Székesfehérvár, 355 néző. V: Kincses, Tímár, Árkovics G., Bencze
FEHÉRVÁR: Gyenes (Usnik)
Kiss R. Mangone – Horváth M., Schartz – Imre P., Vas Márk – Erdély B., Szabó B. (1)
C. Campbell, Madácsi, Zion 1 – Balogh B., Dézsi, Péter A. – Császár, Nagy Á., Szabó K. – Buzás, Kovács Alex, Vincze G.
Edző: Kiss Dávid
GYERGYÓ: COOKE
Ferencz Csibi, Raszulov – GÓGA 1 (1), Jones 1 – Creanga, Nagy Cs. – Kozma Zs.
CSERGŐ 1 (1), Pesztunov (1), Vorobjov 1 – PÉTER ZS. 1 (1), M. RUPERT 1 (1), R. Rupert (1) – Daradics, Elekes Darabont, Sára (1) – Barabás, Benedek
Edző: Malcolm Cameron
Kiállítások: 19 perc+végleges fegyelmi (Kiss R.), ill. 21 perc+végleges fegyelmi (R. Rupert)
Kapura lövés: 24–32
Kiss Dávid:
– A Gyergyó megérdemelten nyert. Az elejétől kezdve dekoncentráltan és passzívan játszott a csapatom. Nem korcsolyáztunk eleget, ahelyett, hogy letámadtuk volna az ellenfelet, inkább behátráltunk. Rengeteg eladott korongunk volt, semmit sem tudtunk végrehajtani abból, amit megbeszéltünk.
Malcolm Cameron: – Elégedett vagyok a látottakkal, ez olyan teljesítmény volt, amelyre lehet építeni. A győzelmünk kulcsát az jelentette, hogy nagyon összeszedetten és szervezetten játszottunk. Örülök annak, hogy kevés gólszerzési lehetősége volt a hazai együttesnek, de azt azért sajnálom, hogy a végén kaptunk gólt.