Erste Liga: nehezen nyert a címvédő az Acélbikák ellen otthon

2022.10.10. 20:19
Hiába védett 45 lövést a DAB kapusa, Kovács Dávid, a győzelemnek nem örülhetett (Fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda)
Erdélyi napot tartottak a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság hétfői játéknapján, hiszen az Erste Liga mindhárom határon túli csapata odahaza játszott: a bajnoki címvédő Csíkszereda meglepetésre négy gólt is kapott az Acélbikáktól, mire hosszabbításban legyőzte, a DVTK elhozta a Gyergyói HK-tól a három pontot, míg a Corona Brasov a DEAC ellen diadalmaskodott.

A gólgyártás Csíkszeredában kezdődött, ahol Fodor Csanád már a 3. percben megszerezte a vezetést a Dunaújvárosi Acélbikák ellen, akik viszont három és fél perc múlva éppen Fodor kiállításának köszönhetően kerültek emberelőnybe, s egyenlítettek Pinczés Olivér góljával. Nem egészen 45 másodperccel később viszont már ismét a hazaiaknál volt az előny, Reisz Áron-Sándor szerzett gólt.

A második harmadban sem kellett sokat várni a gólra, sőt gólokra, de a hazai drukkerek biztosan nem örültek ennek, mert előbb Pinczés másodszor, majd Erik Embrich talált be, vagyis fordítottak a vendégek – mindössze 43 másodperc telt el a két gól között, s még csak 3:20 perc a szünet óta. A folytatásban szinte felborult a pálya, ám a hazaiak hiába próbálkoztak háromszor annyit a középső felvonásban, mint ellenfelük (18–6 lett ennek a húsz percnek a mérlege), öt másodperccel a vége előtt megint Embrich talált be.

A harmadik játékrészt is góllal nyitották a felek, ezúttal David Stach csökkentette a hazaiak hátrányát 49 másodperc játék után (3–4), a harmad közepén pedig Részegh Tamás egyenlített, s miután a rendes játékidőben több gól már nem esett, következett a hirtelen halál. Ebben majd' három percig nagyon úgy nézett ki, nem lesz döntés, aztán Részegh újabb gólja eldöntötte az extra pont sorsát: nagyon nehezen, 5–4-re nyert a címvédő a rendkívül hatékonyan támadó DAB ellen hazai pályán.

„Egy házzal arrébb”, Gyergyószentmiklósban csak másfél perccel többet kellett várni az első gólra, mint Csíkszeredában, de a Gyergyói HK otthonában a DVTK Jegesmedvék szereztek vezetést Jan Blasko révén. Az egyenlő erők küzdelmét hozó első harmad közepén aztán a gyergyóiak Kozma Zsolt találatával egyenlítettek. A középső játékrészt előbb Devin Di Diomete és Alekszandr Skrabov bunyója színesítette, aztán jöttek a gólok is: Vladiszlav Kulesov találatával vezetést szereztek a miskolciak, Jan Blasko pedig megerősítette azt második góljával. Erre pedig a harmadikban csak másfél perccel a vége előtt jött a válasz a hazaiaktól: Brance Orban emberelőnyös találata utána az egyenlítés már nem sikerült, így a Gyergyó sorozatban harmadik hazai meccsét is elvesztette.

A brassóiak meglehetősen lustának bizonyultak, hiszen náluk majd' negyedórát kellett várni az első találatra: Zalamai Dzmitry szerzett vezetést a DEAC-nak, ám a folytatásban nem sok örülnivaló jutott az egyetemistáknak. A brassóiak ugyanis a középső játékrészben Kevin Domingue emberelőnyös, majd Sam Williams emberhátrányos góljával fordítottak. A harmadikban pedig Albert Zagidullin találatával biztossá tették sorozatban harmadik győzelmüket.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Corona Brasov (romániai)–DEAC
3–1 (0–1, 2–0, 1–0)
Brassó.
V: Kicha, Peretiatko, Kharaberyush, Ostroukh (mindannyian ukránok).
Brassó:
TŐKE – Boriszenko (1), Sweeney (1) / Garcia, Williams 1 / Bors, Gajdó T. – Van Wormer (1), SCHABER, Valchar / Zagidullin 1, Gliga, Domingue 1 / Vasile A., Gajdó B., Kovács Mátyás / Vasile R., Antal, Buda. Edző: Dave MacQueen
DEAC:
Hetényi Z. – Jakabfy, ZALAMAJ 1 / Bogesics, Szoszunov / Bukor, Vokla/ Sándor B. – Izacky (1), Spirko, Dalecky (1) / Mihalik A., Novotny, Mazzag / Molnár D., Révész M., Sági Martin / Borbát, Kozma, Mihalik G. Edző: György József
Kapura lövések:
46–43.
Gól – emberelőnyből:
6/1, ill. 3/0.

Sport Club Csíkszereda (romániai)–Dunaújvárosi Acélbikák 5–4 (2–1, 0–3, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után