Erste Liga: hosszabbításos győzelemmel egyenlített a Brassó

2021.04.04. 20:51
Combs (balra)18. gólját szerezte az idei rájátszásban, ami rekord (Fotó: MTI)
A vendég Brassó 0–3-ról fordítva hosszabbítás után 5–4-re nyert a társbajnok SC Csíkszereda otthonában a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik, vasárnapi mérkőzésén, így 2–2-re áll az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc.

A hazaiak szombaton simán, 5–0-ra diadalmaskodtak, és most is álomszerűen kezdtek: a 11. percben már 3–0-ra elléptek. Kapuscsere után feljöttek az alapszakaszgyőztes vendégek, és még a szünet előtt felzárkóztak.

John Combs ligacsúcsot jelentő 18. playoffgóljával a 26. percben 4–2 lett, ám megint jött egy brassói találat a pihenőt megelőzően. Tomas Klempa takarásból egyenlített, és következhetett a hirtelen halál. Ez kereken öt perce tartott, amikor Bors Huba-Ferenc üresen húzott egy cselt a kapu előtt, és fonákkal a hálóba lőtt.