Erste Liga: fordulatos csata, söpréssel elődöntős a Gyergyó

K. Zs.K. Zs.
2023.02.24. 21:32
Gyergyói gólöröm (Fotó: Acélbikák/Anda Fábián)
A Gyergyó hosszabbításban 4–3-ra győzött a Dunaújváros vendégeként a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének pénteki játéknapján, ezzel söpréssel lezárta a sorozatot, bejutott a legjobb négy közé. A pénteki másik meccsen a Brassó 5–1-re nyert a címvédő Csíkszereda otthonában, és már csak egy győzelem hiányzik a továbbjutásához.

DUNAÚJVÁROS–GYERGYÓ 3–4

Az első harmadban kétgólos előnyt épített a versenyben maradásért harcoló Dunaújváros – az első gólt emberhátrányban, a másodikat kettős emberelőnyben ütötte. A második periódus a vendégeké volt, ők ütöttek kettőt, sőt a harmadikban, nem egészen hat perccel a vége előtt Vincze Péter már a Gyergyónak szerzett vezetést emberfórból.

De nem volt vége! Az Acélbikák emberelőnybe kerültek, már-már lejárt a fór, amikor Somogyi Balázs beütötte az egyenlítő gólt – huszonnégy másodperccel az alapjátékidő vége előtt...

A ráadás bő 13 percig tartott, Bodó Christopher akkor szerezte meg Gyergyó győzelmet és továbbjutást érő gólját.

CSÍKSZEREDA–CORONA BRASOV 1–5

A 0–0-ra végződő első harmad után a brassóiak emberelőnyös góllal kezdték a másodikat, a játékrész derekán másfél perc alatt ütöttek újabb két gólt, majd még mindig abban a periódusban egy negyediket is, eldöntve a meccset.

A csíkiaknak csak kettős emberelőnyből sikerült a szépítés a feszült, kiállításokkal teli harmadik harmadban.

A következő mérkőzést vasárnap játsszák Brassóban; ha a házigazdák nyernek, továbbjutnak.

JÉGKORONG ERSTE LIGA, NEGYEDDÖNTŐ
4. MÉRKŐZÉSEK

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–GYERGYÓI HK (romániai) 3–4 (2–0, 0–2, 1–1, 0–1) – hosszabbításban
Dunaújváros, 270
néző. V: Mach, Tóth Renátó, Árkovics, Kocsány
DAB: KOVÁCS D. – Brus, VARGA A. / Lammi, SVARS / Léránt, Vas Márk / Kmec (1), Strenk O. – Embrich (1), Ödman Hadzinikolic, VALTOLA 1 (1) / Marosi, Mihálik, Szabó Cs. / Niskanen, SOMOGYI B. 2, Szalma / Dézsi Bence, Pinczés O., Ribcsik (1). Edző: Niko Eronen
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen (1), MARTTINEN / Fejes, Saari / Imre, Kozma Zs. – BODÓ 1, B. Orban (1), Tranca / Sárpátki 1, Sylvestre (1), VINCZE P. 2 / Császár, Sándor-Székely, Szigeti / Bíró G., DiDiomete. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 36–43
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill: 5/2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Gyergyó javára
Niko Eronen:
– A csütörtöki, csalódást keltő játék után szépen összeszedték magukat a srácok, nem akarták, hogy most dőljön el a párharc. Nagyszerűen küzdöttek, megmutattak abból valamit, hogy miért jutottunk el a negyeddöntőig, s bár nyilván ilyenkor csalódott az ember, ha ki kell kapni, akkor inkább egy ilyen meccsen szenvedjünk vereséget.
Szilassy Zoltán: – Vagy a DAB kezdett jól, vagy mi nagyon rosszul, de tény, hogy hamar kétgólos hátrányba kerültünk. Szívós munkával visszakapaszkodtunk, majd a meccs felétől már az irányítást is átvettük, de nem volt érdemtelen a hazaiak egyenlítése sem az utolsó percben. Jó csapatot győztünk le, természetesen örülünk a továbbjutásnak.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–CORONA BRASOV (romániai) 1–5 (0–0, 0–4, 1–1)
Csíkszereda, 1950
néző. V: Babic, Korbuly, Kövesi, Magyar Á. (romániai)
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Salló, Schaus / Szavcsenko, Ferencz-Csibi / Mikkola, Láday / Bajkó Cs. – Krikunov, Milan, Szkacskov / SOFRON (1), STACH 1, Vesely / Becze T., Reisz, Péter B. / Casaneanu, Fodor Cs. Edző: Jeff Paul
BRASSÓ: POLC – Sweeney, Clarke (1) / Garcia, O. Williams / Bors, BORISZENKO 1 (2) / Gajdó T. – Kóger D. 1, Schaber (1), VanWormer 1 / Domingue 1, Gliga 1, VALCHAR (3) / Gajdó B., Sills, Szabó K. (1) / Antal, Buda, R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 37–29
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 6/2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Brassó javára
Jeff Paul:
– A második harmadban mintha lefékeztünk volna, hagytuk kicsúszni a mérkőzést a kezeink közül, de hét mérkőzésig is elmehet a párharc, szóval, van még esélyünk fordítani. Keményebben kell játszanunk, és a helyzeteinket hatékonyabban kell kihasználni. Ennél többet várok a csapatomtól.
Strenk Hunor (másodedző): – Szinte végig mi irányítottuk a mérkőzést, amit előzetesen terveztünk, végre tudtuk hajtani. A Csíkszereda otthonában nagyon nehéz nyerni, főleg kétszer egymás után. Büszkék vagyunk a győzelmeinkre, de ahogy mondani szokták, mindig a negyedik ütést a legnehezebb bevinni. A célunk, hogy vasárnap lezárjuk a párharcot, és továbbjussunk.