Erste Liga: a Gyergyó csak hosszabbításban nyert a DAB ellen

P. V.P. V.
2023.01.20. 21:34
A listavezető Gyergyó pontot vesztett a DAB ellen ((Fotó: Acélbikák/Anda Fábián)
Pontot vesztett a Gyergyói HK a DAB otthonában, miközben a gyergyóiakat üldöző BJA HC rendkívül magabiztosan nyert a Brassó ellen a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A DVTK Jegesmedvék elhozta a három pontot az Újpesttől.

Az Erste Liga honlapjának beszámolója szerint nem teketóriázott a GYHK, másfél perc sem telt el a mérkőzésből, amikor megszerezték a vezetést. A 14. percben egyenlített a DAB, s fél perc múlva jött az újabb fordulat: Hadzinikolic vette észre a kapu előtt helyezkedő Valtolát, a finn légiós első próbálkozása még felpattant a kapusról, a második kísérletet azonban már sikerült a hálóba juttatnia.

Az első harmad után a DAB 2–1-re vezetett, s előnyét tovább növelte a folytatásban.A 31. percben Hadzinikolic szerzett korongot a kék vonalnál, majd vezethette rá lendületből Rinnére, a szóló végén a svéd támadó egy gyönyörű kígyózó testcsellel tette el a korongot a hálóba. Aztán egy páros kiállítás utáni szituációra a DAB reagált jobban, s egy újabb kapu előtti felpattanót Embrich kanalazott a ketrecbe. Ekkor eszmélt a Gyergyó, s nem maradt sokáig a háromgólos differencia: a középkezdés elvégzése után egy kapu előtti kavarodást követően Haaranen középtávolija talált utat a felsőbe.

A DAB a harmadik harmadban nem bírta el a gyergyói nyomást, először a 46. percben Haaranen lőtte középre erőből a játékszert, ami Sylvestre testéről váratlanul felgyorsult, mattolva ezzel a komplett hazai védelmet, majd emberelőnyben Kmec kapu melletti korongvesztését követően Orbán tálalt Sylvestre elé, a kanadai csatár bődületes kapáslövése után Kovácsnak esélye sem volt. A 4–4-gyel zárult rendes játékidő után a hosszabbításban egy korongvesztést követően Orbán nyargalhatott kapura, s szolgálta ki gyönyörűen a remek ütemben érkező Bodót, aki nem hibázott, s ezzel a Gyergyó 5–4-re nyert.

Míg a listavezető pontot vesztett, a második helyen álló BJA HC magabiztos győzelmet aratott a Brassó ellen. Nagy Krisztiánék már az első harmad után 4–0-ra vezettek hazai jégen, s a másodikban további két gólt szerezve növelték az előnyüket. A harmadik harmadban a vendégek kétszer is szépítettek, a 7–2-es végeredményt a meccsen mesterhármasig jutó Elo állította be az 57. percben. A BJA vasárnap a Gyergyót fogadja.

Az UTE–DVTK első valamire való helyzete a 11. percben jött el, Jekunen lövését követően Nemes lőtte mellé a kipattanót. Három perccel később megszerezte a vezetést az Újpest: egy támadó harmadban gazdátlanul maradó korongot tett rá Madácsi, Balogh beleérhetett a kapu előtt, a játékszer Voris lábai között jutott a kapuba. 24 másodperccel később egyenlítettek a Jegesmedvék: saját harmadukban adták el a korongot az újpestiek, Szirányi lövése kipúpozta a hosszú oldalt. A 29. percben Jekunen a kékről tette kapura a korongot, nem ért bele senki, Voris nem láthatta. A lilák vezetése ezúttal négy percig tartott: beszorult a második újpesti sor, Kiss Patrikék nem tudtak lemenni cserélni, Blasko egy kipattanóból egalizált. A 47. percben Kulesovék bolondították meg a hazai védelmet, Berdnyikov maradt üresen a hosszú oldalon, az orosz légiósnak már nem volt nehéz dolga, s ezzel be is állította a 3–2-es végeredményt.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–GYERGYÓI HK (romániai) 4–5 (1–2, 1–2, 2–0, 0–1) – hosszabbítás után
Dunaújváros, 164
néző.V:Babic, Varjú, Vincze, Sábián
DAB:
Kovács D. – Brus, VARGA A. / Kmec(1),Svars / Léránt, Vas Márk / Lammi – Embrich1,ÖDMAN HADZINIKOLIC1 (1),VALTOLA1 (1)/ Ribcsik, Somogyi B., Szalma / Horváth Á., Marosi, Strenk O. / Dézsi Bence, Mihálik1,Szabó Cs.Edző:Niko Eronen
GYERGYÓ:Rinne – HAARANEN1 (1),Kozma Zs. / Fejes, Györfy / Imre, Marttinen(1)/ Tódor – BODÓ1 (1),B. ORBÁN1 (3),Tranca / Sárpátki, SYLVESTRE2 (2),Vincze P. / Császár, Sándor–Székely, Szigeti / Bíró G., DiDiomete, Silló.Edző:Szilassy Zoltán
Kapura lövések:33–41
Gól – emberelőnyből:2/0, ill. 3/0
Niko Eronen:– Annak ellenére sem kezdtük rosszul a meccset, hogy ellenfelünk korán vezetést szerzett. Kemény munkával fordítottunk, majd a második harmadban igazán jó játékot nyújtottunk. Hiába azonban a háromgólos vezetés, sajnos megint elkövettük a korábban jellemző hibákat, s ezt kihasználva végül a hosszabbításban nyert ellenfelünk. Kár érte, mert minden a kezünkben volt ahhoz, hogy a miénk legyen a három pont.
Szilassy Zoltán:– Felemásak az érzéseim, mert az első harmincöt percben nem tettük bele azt a munkát a mérkőzésbe, amit kellett volna. Igazából a harmadik harmadban teljesítettünk úgy, ahogy az elejétől kellett volna. Elégedett voltam azzal, ahogyan a háromgólos hátrányra reagáltunk, erős karaktert mutattunk.

BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HCCORONA BRASOV (romániai)7–2 (4–0, 2–0, 2–1)
Vasas Jégcentrum, 290
néző.V:Rencz, Haszonits, Kövesi, Mizsák
BJA HC:
FARKAS R. – Pozsgai, Szabó B. / K. Varga, Garát(1)/ Vorobjov(1),Tóth Gergely1 (1)– Culigin(1),Galoha1 (1),Djumics(1)/ ELO3 (1),VIIKILÄ(2),SCHLEKMANN1 (1)/ Tóth R., Nagy Krisztián1,Szita(1)/ Weidemann, Ritter, Molnár B.Edző:Kangyal Balázs
BRASSÓ:Toth (Tőke) – Boriszenko, Sweeney / GARCIA1 (1),O. Williams1/ Bors, Clarke / Gajdó T. – Kóger D., Schaber, VanWormer / Domingue, Gliga, Calchar / Gajdó B., Sills, Szabó K. / Antal, Buda, R. Vasile.Edző:Dave MacQueen
Kapura lövések:45–37
Gól – emberelőnyből:9/5, ill. 5/1
Fegyelmi büntetések:végleges kiállítás (Clarke), végleges fegyelmi büntetés (Sills)
Kangyal Balázs:– Jól kezdtünk, Farkas Roli is parádézott a kapuban. Kiváló volt az emberelőnyös játékunk, amit az ellenfél nehezen viselt, és egészen elképesztő stílusra váltott. Előfordul az ilyen, de a játékosaim nem kezelteék megfelelően a helyzetet. Nem nekik kell intézkedni ilyenkor, hanem a játékvezetőknek.
Dave MacQueen:– Nem kifogás, de csütörtökön is játszottunk, így a BJA frissebb volt nálunk. Túl sokszor kerültünk emberhátrányba, ami egy ilyen gyors, képzett csapat ellen nem fér bele. A meccs előrehaladtával egyre butábban viselkedtünk, én nem erre tanítom őket.

UTE–DVTK JEGESMEDVÉK 2–3 (1–1, 1–1, 0–1)
Megyeri út, 445
néző.V:Nagy A., Soós, Árkovics, Szabó Dániel
UTE:
RAJNA – Balázsi, JEKUNEN1/ Kiss D., Pokornyi / Ph. Kiss, Tornyai / BENK(1),Nádasy, Pereszunko(1)/ Kiss P., Madácsi(1),Shirley(1)/ Kovács Alex, Simon, Szabó Rácz / Balogh B.1,Lászlóffy, Nemes.Edző:Virág Csaba
DVTK:Voris – Wehrs, Ilvessuo / KISS R., Vojtkó / Bennett, SZIRÁNYI B.1/ Illés – Lövei(1),Blasko1,Mattyasovszki(1)/ Galajda(1),Razumnjak, Miskolczi / BERDNYIKOV1,Páterka(1),Kulesov(1)/ Vas J., Ritó, Farkas M.Edző:Tokaji Viktor
Kapura lövések:24–39
Gól – emberelőnyből:4/0, ill. 2/0
Virág Csaba:
– Volt olyan periódus, amikor a DVTK játszott jobban, volt, amikor mi. Tudtuk, hogy a második harmadban mutatott játékunk nem lesz elég a győzelemhez, de emiatt túl nagy kockázatot vállaltunk az utolsó húsz percben. Ezzel tálcán kínáltuk a lehetőséget a Miskolcnak, hogy nyerjen.
Tokaji Viktor:– Pontosan az történt, amire számítani lehetett. Az Újpest jó formában van, így egyenlő erők küzdelmét hozta az összecsapás. A második harmadban hokiztunk a legjobban, mégis döntetlen maradt az állás, a vége ismét kiegyenlítetten alakult, nüanszokon múlt, hogy mi kerekedtünk felül.

1. Gyergyói Hoki Klub 32 22 2 2 6 137–81 +56 72
2. Budapest Jégkorong Akadémia 31 20 3 1 7 139–78 +61 67
3. Corona Brasov 33 17 4 2 10 111–91 +20 61
4. DVTK Jegesmedvék 31 16 4 2 9 105–81 +24 58
5. Sport Club Csíkszereda 32 11 6 5 10 115–111 +4 50
6. DEAC 33 15 1 2 15 112–115 –3 49
7. FTC-Telekom 30 14 1 2 13 95–92 +3 46
8. UTE 33 8 2 4 19 102–126 –24 32