Erste Liga: az Újpest 11 gólos meccsen verte meg az Acélbikákat

2022.12.20. 21:08
Az Újpest izgalmas meccsen győzött a Dunaújváros ellen (Fotó: Újpest)
A jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a Gyergyói HK 3–0-ra legyőzte a Corona Brasovot. Az Újpest 7–4-re múlta felül a Dunaújvárosi Acélbikákat, míg a Budapest Jégkorong Akadémia HC 8–4-re nyert a Debreceni EAC vendégeként. A Ferencváros hazai pályán szenvedett 3–2-es vereséget a DVTK Jegesmedvéktől.

A Gyergyói HK már az első harmadban két góllal elhúzott, majd a másodikban végleg le is zárta a mérkőzést – a vége sima, 3–0-s hazai siker.

Az Újpest és a Dunaújváros igencsak gólokban gazdag meccset vívott egymással – két harmad után 3–1-re vezettek a hazaiak, az utolsó játékrészben pedig megvadultak a csapatok. Egy gólra feljött a dunaújvárosi együttes, ezt követően viszont négy perc alatt három gólt is berámolt az Újpest. A vendégek még kétszer, a hazaiak egyszer voltak eredményesek, így alakult ki a 7–4-es végeredmény.

Már az első harmadban egymásnak esett a DEAC és a Budapest Jégkorong Akadémia HC – tizenhat percnyi játék után 2–2 volt az állás, ám a harmad utolsó négy percében még két gólt ünnepelhetett a budapesti gárda. A második és a harmadik harmadot is 2–1-re behúzta a BJAHC, s 8–4-re győzedelmeskedett Debrecenben.

Az FTC-Telekom korán előnybe került a DVTK ellen, ám a miskolciak minden harmadban egyszer beköszöntek, s az utolsó játékrészben 3–1-re vezettek. A Ferencváros még szépített, de az egyenlítés már jött össze.

ERSTE LIGA
GYERGYÓI HOKI KLUB (romániai)–CORONA BRASOV (romániai) 3–0 (2–0, 1–0, 0–0)

Gyergyószentmiklós, 1200 néző. Vezette: André, Rédai, Magyar (mindhárman romániaiak), Gheorghies (román)
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen, Jalonen / Fejes 1, Saari / Imre, Kozma Zs. – Bodó (1), B. Orbán 1, Tranca (1) / Sárpátki, Sylvestre, Vincze P. / CSÁSZÁR 1 (1), Sándor-Székely, Szigeti (1) / Bíró G., Csiszer, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
BRASSÓ:
Tőke (Polc) – Boriszenko, O. Williams / Bors, Garcia / Buda, Gajdó T. – Kóger, Schaber, Van Wormer / Gliga, Kovács M., Sills / Gajdó B., Szabó K., Zagidullin / Antal, A. Vasile, R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 41–47
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 3/0.
Szilassy Zoltán:
– Negyven percig domináltunk a mérkőzésen, de a harmadik harmadban volt egy periódus, amelyben nem tudtuk a Brassó agresszív támadásait kezelni, és szükségünk volt a kapusunk védéseire. Sokat tanultunk az utolsó játékrészben, és a mérkőzés végére már sikerült megfékezni a brassói rohamokat. Összességében megérdemelten nyertünk, büszke vagyok a kapusunkra.
Strenk Hunor (másodedző): – Rosszul kezdtük a mérkőzést, a Gyergyó válogatott játékosai nehéz meccseken szerepeltek nemzeti színekben, és látszódott, milyen színvonalú találkozókról tértek vissza klubjukba, érezni lehetett a sebességbéli különbséget. Megérdemelten nyert a hazai csapat, de kellett hozzá a kapusuk nagyon jó teljesítménye is.

ÚJPESTI TE–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 7–4 (1–0, 2–1, 4–3)
Budapest,
Újpesti Jégcsarnok, 252 néző. Vezette: Dósa, Nagy A., Fényi, Szabó D.
UTE: Sági – Jekunen 1, Kiss D. (1) / Balázsi, PH. KISS 1 (1) / Ritecz (1), Tornyai – Benk (1), Just (1), Kovács Alex 1 (1) / KISS P. 2 (1), MADÁCSI 2 (2), SHIRLEY (3) / Kovács S., Nemes, Németh A. / Balogh B., Lászlóffy, Szabó R. Edző: Virág Csaba
DAB: Kovács D. – Svars, Varga A. / Brus 1, Léránt / Kmec 1, Vas Márk 1 / Lammi – Ödman Hadzinikolic (1), Somogyi B. (2), Szalma / Niskanen, Strenk O., VALTOLA 1 (1) / Dézsi, J. Mihalik (1), Pinczés O. / Lammi, Horváth Á., Stan (1) / Tamás. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 47–37
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 3/0.
Virág Csaba:
– Négy kulcsemberünket is nélkülöztük, így az volt a kérdés, azok, akik kevesebbet játszottak eddig, mennyire képesek helyettesíteni a rutinosabbakat. Többeknek sikerült felnőni a feladathoz, csapatként játszottunk, de a négy kapott gólt sokallom. Túl sok rizikót vállaltunk az utolsó harmadban, elvitt minket a hév, de összességében elégedett vagyok.
Niko Eronen: – Harmincöt-negyven percen keresztül méltó ellenfelei voltunk a hazaiaknak, ám azután lankadt a figyelmünk, és nem aszerint játszottunk, amit előzetesen megbeszéltünk. Megérdemelten nyert az Újpest. Nincs sok időnk pihenni, szerdán a Magyar Kupában csapunk össze a BJA HC-val, ott megpróbáljuk javítani a keddi hibáinkat.

DEAC–BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 4–8(2–4, 1–2, 1–2)
Debrecen, 326
néző. Vezette: Varjú, Soós, Balla, Sipos.
DEAC: Hetényi (Gönczi) – Jakabfy, Zalamaj (2) / Bogesics, Szoszunov / Bukor, Vokla (1) / Molnár G. – Molnár D., SPIRKO (3), DALECKY 2 (1) / Izacky 1, Novotny, Szmirnov (1) / Mihalik A., Kozma F., Sági Martin 1 / Mihalik G., Karda. Megbízott edző: Kecskeméti Áron
BJAHC: FARKAS R. – Pozsgai (1), TÓTH GERGELY 2 (1) / Garát 1, Szabó B. (2) / Gőz, Tóth P. – Ádám, Galoha 1, Djumic (1) / Elo 1, VIIKILÄ 1 (3), Schlekmann (2) / Tóth R. 1 (1), Nagy Krisztián (1), MCCORMICK 1 (2) / Molnár B., Weidemann, Ritter. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 45–32
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 3/1
Kecskeméti Áron: – György József távollétében először éreztem át, mekkora nyomás nehezedik egy vezetőedzőre meccs közben. Sajnálom, hogy nem tudtam győzelemre vezetni a csapatot. Nagyon sokat hibáztunk hátul, ez okozta a vesztünket, de ekkora különbség a játék képe alapján nem volt a két csapat között.
Kangyal Balázs: – Azt hiszem, győztes meccs után olyan negatív értékelést nem tartottam még edzői pályafutásom során, mint az imént. Lehetne itt kifogásokat találni – például azt, hogy a mi kreatív hokinknak ez a kis méretű pálya nem kedvez, valamint elvesztettünk a héten hat embert – de ez csak magyarázkodás lenne. Nem mindenki volt itt fejben ezen a kaotikus mérkőzésen. A három pontnak és a szenzációs kapusteljesítményünknek természetesen örülök.

FTC-TELEKOM–DVTK JEGESMEDVÉK 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Budapest,
Tüskecsarnok, 648 néző. Vezette: Rencz, Mach, Muzsik, Váczi
FTC: Arany (Nagy Kristóf) – Hrabal, Kärmeniemi / Boros, Mesikämmen / Kucsma, Seregély Máté – KULMALA 1 (1), Sailio (1), Tóth Gergő 1 / Betteridge, Kozma D., Nagy G. / Bán, Kreisz B., Tóth A. / Farkas L., Galántai. Megbízott edző: Yul Hennelly
DVTK: VORIS – Kiss R., Vojtkó / Wehrs, Ilvessuo / Szirányi B., Illés / Szalay, Fazakas – LÖVEI 2 (1), Miskolczi (1), Mattyasovszky (1) / Páterka, Razumnjak, Kulesov 1 / VAS J. (2), Blasko, Ritó / Csiki, Pecsét, György. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 37–26
Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 3/2
Yul Hennelly (másodedző):
– Simán megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Lassan kezdtünk, ami nem csoda, hiszen több mint egy hete nem játszott meccset a csapat. A második harmadban fölényben voltunk, és az utolsó játékrészben is nekünk volt több lehetőségünk, de az ellenfél lőtt egy szerencsés gólt. Csapatként kell fejlődnünk, megtalálnunk, mi az, ami ebben az idényben hiányzik, és pótolni.
Tokaji Viktor: – A nemzetközi szünet kicsit megtörte a lendületünket, ennek ellenére, úgy gondolom, jól kezdtük a meccset. Az emberelőnyös játékunk jól működött, tulajdonképpen ez jelentette a két csapat közötti különbséget. Akárcsak a legutóbbi FTC elleni meccsünk, a mostani is nagyon izgalmas volt. Nagyon örülünk a győzelemnek.