Erste Liga: a sereghajtó ellen javított az Újpest

2022.10.11. 20:39
Simán győzött az Újpest (Fotó: Vörös Dávid)
Az UTE 5–2-re legyőzte a vendég Fehérvár Hoki Akadémia csapatát a jégkorong Erste Liga keddi mérkőzésén.

A két együttes október 2-án már találkozott, akkor nagy meglepetésre a fiatal fehérváriak otthon 3–2-re nyertek, és az egész szezonban ez az egy sikerük van eddig.

Az első tíz perc még kiegyenlített játékot hozott, ekkor a hazaiak emberelőnyben Kiss Patrik távoli bombájával bevették az előző idényben még az Újpestben szereplő Márkus Levente kapuját. A folytatásban is a lila-fehérek irányították a játékot, a meccs derekán három perc alatt újabb két gólt szereztek – Kovács Alex és Kiss Patrik révén –, ráadásul kétszer a kapuvasat is eltalálták.

A záró felvonás is újpesti góllal indult, majd büntetőből már 5–0 volt az állás, ám a FEHA19 az 51. és 54. percben faragott a hátrányából.

JÉGKORONG, ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ
UTE–FEHA19 5–2
(1–0, 2–0, 2–2)
Újpesti Jégcsarnok, 257 néző. V: Soós, Nagy Attila, Kis-Király, Mizsák.
UTE: Sági – Järvinen, Kiss P. J. 1 / Kmec, Pokornyi / Kiss Dániel (1), Tornyai – Benk, HENTTONEN 1 (2), Just 1 / KISS PATRIK 1 (1), Kovács Alex 1, Shirley (1) / Madácsi, Nemes (1), Németh Attila / Balogh B., Laskawy, Lászlóffy. Edző: Virág Csaba
FEHA19: Márkus – Mingazov, Dolinar (1) / Reiter A., Csollák / Hrubo, Kóger B. / Bajkó B., Dézsi B. – Cizas, Mayer, Mihály Á. / Ambrus Cs. (1), Fekete 1, Keceli-Mészáros (1) / Rétfalvi 1, Farkas L., Zezelj / Nagy Á., Grin, Győrffy. Edző: Antolij Bogdanov
Kapura lövések: 37–31. Gól – emberelőnyből: 1/1, ill. 5/0
Virág Csaba:
– A hozzáállásunk más volt most, mint az utóbbi két meccsünkön, nagy nyomás alá tudtuk helyezni az ellenfelet, jók voltak az átváltásaink támadásból védekezésbe, ezáltal sok korongot szereztünk. A székesfehérváriak nagyon ügyes, gyors hokit játszanak, szerettünk volna nekik minél kevesebb lehetőséget adni, ami viszonylag jól sikerült.
Antolij Bogdanov: – Ha úgy játszottunk volna az egész mérkőzésen, mint az első tíz percben, megnyertük volna. Utána viszont nem mi akartuk jobban a győzelmet, de persze ez nem vesz el semmit az UTE érdemeiből. Az utolsó harmadban a hazai csapat visszavett, betaláltunk kétszer, de a három pont sorsa nem volt kérdéses.