Erste Liga: a Gyergyó négy góllal nyerte meg a nap rangadóját

2023.01.06. 20:50
A piros mezes Gyergyó – itt éppen Sárpátki Tamás ostromolja a kaput – magabiztos győzelmet aratott (Fotó: Szász Adorján)
Az első helyen álló Gyergyó 6–2-re legyőzte hazai pályán a BJA HC legénységét a jégkorong Erste Liga pénteki rangadóján. Győzött a Brassó és a Csíkszereda is – utóbbi hosszabbításban múlta felül a DVTK-t –, az FTC nyert Debrecenben, míg a Dunaújváros megszakította régóta tartó rossz szériáját – a szenvedő fél az Újpest volt.

A Gyergyó remekül kezdett, az első harmadban Sébastien Sylvestre duplájára építve elhúzott 3–0-ra. A Budapest Jégkorong Akadémia HC-nak már az első harmadban bordarepedés/törés miatt le kellett cserélnie Kornakker kapust, majd percekkel később Sylvestre is kiállni kényszerült, mert a gólja utáni ünneplés közben összeakadt egy csapattársával, elesett, és kiugrott az egyébként is problémás válla...

A második harmad kezdése is csúszott, mert az egyik kapu előtt jéghibát fedeztek fel a játékvezetők. A mérkőzés sok közjátékkal tarkított forgatókönyve a székelyeket billentette ki kevésbé a koncentrációból, így biztos, 6–2-es győzelmet arattak.

Az FTC már az első harmadban kétgólos előnyt szerzett Debrecenben, a másodikban az új szerzemény, a finn Matias Sointu is beköszönt kétszer – mindkétszer emberelőnyből.

Kóger Dániel triplázott, csapata, a Brassó elsősorban az ő remeklésének köszönhette az utolsó helyezett FEHA kiütését.

A címvédő Csíkszereda kétgólos előnyben volt a DVTK ellen, de a miskolciak az utolsó játékrészben hosszabbításra mentették a találkozót, amely a ráadás első percében dőlt el.

Az Újpest tartalékosan érkezett Dunaújvárosba, és nem tudott pontot szerezni a tabellán mögötte álló Acélbikáktól.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
GYERGYÓI HK (romániai)–BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 6–2 (3–1, 2–1, 1–0)

Gyergyószentmiklós, 1250 néző. V: Rédai (romániai), Filip (román), André, Bandi (romániaiak)
GYERGYÓ: RINNE– HAARANEN 1, Jalonen (1) / Fejes (1), Saari / Imre (1), Kozma Zs. – BODÓ 1 (2), B. ORBÁN (4), Tranca (1) / Sárpátki, Sylvestre 2, Vincze P. 1 / Császár 1, Sándor-Székely, Szigeti / Csiszer, DiDiomete, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
BJA HC: Kornakker (Farkas R.) – Garát, Dóczi / K. Varga, Tóth Gergely / Pozsgai, Szabó B. 1 – CULIGIN 1 (1), Galoha (2), Djumic / Elo, Viikilä, Schlekmann / Tóth R., Nagy K., Ritter / Molnár B., Weidemann. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 37–46
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 3/0
Szilassy Zoltán:
– Erős kezdésünknek köszönhetően jelentős különbség alakult ki a két csapat között, amiből önbizalmat meríthettünk, a BJA-nak pedig elmehetett a kedve. Az emberelőnyben lőtt gólunkra nagy szükség volt a harmadik harmadban, mert nehéz fenntartani a koncentrációt.
Kangyal Balázs: – Ez az erdélyi túra olyan nekünk, mint egy mentális edzőtábor: minden szerencsétlenség megtörtént velünk, ami megtörténhet. Ezeket a helyzeteket bosszantó módon kezeltük, ezt szóvá is tettem a srácoknak. Arra viszont büszkék lehetünk, hogy többször lőttünk kapura, mint a Gyergyó.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DVTK JEGESMEDVÉK 3–2 (2–0, 0–1, 0–1, 1–0) – hosszabbításban
Csíkszereda, 1950 néző. V: Csomortáni, Csata, Sikó, Szabó L. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Schaus, Szeleznyov / Kubát, Salló / Farkas T., Láday – Becze T. 1 (1), Krikunov, Vesely 1 (1) / Szkacskov 1, Sofron, Stach / Milan, Részegh T. (1), Rokaly Sz. / Péter B. Edző: Tom Coolen
DVTK: Kiss B. – Kiss R. (1), Vojtkó / Illés, Szirányi B. / Wehrs, Ilvessuo / Fazakas – Lövei 1, Blasko, Farkas M. / Galajda, Miskolczi (1), Mattyasovszky / Razumnjak 1, Vas J. (1), Kulesov / Páterka, Pecsét, Ritó. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 28–20
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 7/1
Tom Coolen:
– Ha belőjük az emberelőnyeinket, akár három góllal győzhettünk volna, ehelyett az ellenfél talált be a saját fórjából. Visszaengedtük a meccsbe a DVTK-t, de örülök, hogy legalább a hosszabbításban nyertünk, és jobb csapat képét mutattuk, mint két hete.
Tokaji Viktor: – Benn maradt a fejekben a csütörtöki vereség, ami miatt a Csíkszereda elhúzott kettő nullára. Aztán felpörögtünk, egyenlítettünk, és a kezünkben volt a meccs, de egyszerűen elfogadhatatlan, hogy öt a három ellen kapura sem lőttünk kulcsfontosságú helyzetben.

CORONA BRASOV (romániai)–FEHA19 6–0 (1–0, 3–0, 2–0)
Brassó, 900 néző. V: Mihai, Radu, Gheorghies, Stefan (románok)
BRASSÓ: TOTH – BORISZENKO 1 (1), Sweeney (2) / Garcia, O. Williams / Bors (1), Clarke (1) / Gajdó T. – KÓGER D. 3, Schaber 1 (1), VanWormer (1) / Domingue, Gilga, Valchar / Gajdó B., Sills 1, Zagidullin / Antal, Buda, R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
FEHA19: Márkus (Zupancic) – Mingazov, Racsinszkij / Reiter A., Kóger B. / Bajkó B., Dobmayer / Szabó P., Zezelj – Cizas, Moksancev, Ambrus Cs. / Zohovs, Fekete, Keceli-Mészáros / Dobos, Alapi, Dézsi Barnabás / Mayer, Farkas L., Györffy. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 39–24
Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 6/0
Dave MacQueen:
– Az első játékrészt átaludtuk, alig történt valami. Tudtuk, hogy fiatal, sokat korcsolyázó együttes a FEHA19, és ha nem ugyanazzal a munkamorállal állunk fel ellene, a tudásbeli fölényünk mit sem ér. Szerencsére a folytatásban ezzel nem akadt gond.
Anatolij Bogdanov: – A második harmadban túl sok gyermeteg hibát követtünk el, de összességében nézve, ha nem lövünk gólt, lehetetlen nyerni. Elégedetlen vagyok az erdélyi túránkkal. Tudom, ennél többre vagyunk képesek, vannak új érkezőink is, akiknek időre lesz szükségük a beilleszkedéshez.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–UTE 4–2 (0–0, 3–1, 1–1)
Dunaújváros, 269
néző. V: Korbuly, Németh M., Muzsik, Gottlibet
DAB: J. JÄRVINEN – BRUS, Léránt / SVARS, Kmec (1) / Vas Márk, Erdély B. / Lammi, Strenk O. – Ödman Hadzinikolic (1), EMBRICH 1, VALTOLA (2) / SOMOGYI B. (1), Mihálik 1, Szalma / Niskanen, Pinczés O. 1, DÉZSI BENCE 1 (1) / Szabó Cs., Horváth Á., Tamás. Edző: Niko Eronen
UTE: Monostori – Jekunen, Pokornyi (1) / Kiss D. (1), Muzzillo / Balázsi, Tornyai – Kovács Alex, Nádasy, Pereszunko / Kiss P. (1), Madácsi, Shirley 1 / Benk (1), Németh A. 1, Simon / Balogh B., Kovács S., Nemes. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 49–33
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 2/0
Niko Eronen:
– Megérdemeltük a győzelmet. Az erdélyi túránk óta talán most fordult elő először, hogy hatvan percen keresztül hullámvölgy nélkül játszottunk. Megmutatták a srácok, hogy tudnak jégkorongozni, örülök, hogy véget ért a rossz sorozatunk, remélem, elindulunk a helyes irányba.
Virág Csaba: – Más arcunkat mutatjuk hazai pályán, mint idegenben, ez megfigyelhető. Nem becsültük meg a korongot az első két harmadban, nem alakítottunk ki elég gólhelyzetet. A harmadik harmadban kezdtünk el akkora nyomást gyakorolni az Újvárosra, amekkorát korábban is szerettünk volna, de olykor túlvállaltuk magunkat, s emiatt a hazaiak szerezték a harmadik harmad első gólját.

DEAC–FTC-TELEKOM 2–5 (0–2, 1–2, 1–1)
Debrecen, 550
néző. V: Haszonits, Nagy A., Vincze D., Mizsák
DEAC: Hetényi Z. – Jakabfy, Zalamaj (1) / Bogesics, Szoszunov / Bukor, Vokla (1) / Sándor B. – Mihalik A., Spirko, Dalecky / Izacky, Novotny, SZMIRNOV 2 / Molnár D., Versich (1), Sági Martin (1) / Révész M., Kozma F., Mihalik G. / Mazzag. Edző: György József
FTC: NAGY KRISTÓF – Hrabal (2), Seregély Máté (1) / Boros, Kärmeniemi / Kucsma, Mesikämmen – Kulmala (1), Kestilä 1 (1), SOINTU 2 / Betteridge 1, NAGY G. 1 (2), Tóth A. / Bán, Kreisz B., Tóth Gergő / Galántai, Kozma D. (1), Farkas L. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 37–30
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 6/2
György József:
– Szép számmal voltak lehetőségeink, csak éppen a jó befejezésekkel maradtunk adósok. Sokszor azt éreztem a kispadon, hogy akkor sem szerzünk gólt, ha reggelig tart a mérkőzés. Egyszerűen nem összpontosítottunk eléggé. Sajnálom, hogy pont nélkül maradtunk, tulajdonképpen hatpontos találkozót vesztettünk el.
Fodor Szabolcs: – Maradéktalanul megvalósítottuk a mérkőzés előtt megbeszélt, átrágott taktikát. Nagyon okosan és fegyelmezetten játszottunk úgy védekezésben, mind támadásban. Előnyben remekül menedzseltük a meccset, ez volt a győzelmünk kulcsa.