Erste Liga: a Gyergyó megnyerte a rangadót a Budapest JAHC ellen

2022.10.28. 21:18
Fejes Nándor szerezte a Gyergyó első gólját (Fotó: Várhegyi Erna/BJA HC)
A jégkorong Erste Liga 7. fordulójában a Gyergyói HK 5–2-re legyőzte a listavezető Budapest JA HC-t.

A győzelemmel az erdélyi együttes öt pontra megközelítette a továbbra is éllovas budapesti csapatot, de egy meccsel kevesebbet játszott a fővárosiaknál.

A vártnál nehezebben, izgalmas csatában nyert a Csíkszereda a FEHA19 ellen. A győztes gólt 3–3 után Rokaly Szilárd szerezte az 49. percben.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
7. FORDULÓ
Debreceni EAC–Corona Brasov (romániai) 4–1
(3–0, 0–1, 1–0)
Debrecen, 450 néző. V: Soós, Lövei, Vincze D., Szabó B.
DEAC: HETÉNYI Z. – Jakabfy, ZALAMAJ 1 (1) / Bukor, Vokla / Bogesics, Szoszunov / Sándor B. – DALECKY (3), Izacky (2), SPIRKO 2 / Kozma F., Mihalik A., Novotny 1 (1) / Molnár D., Sági Martin, Révész M. / Mihalik G., Szmirnov. Edző: György József
BRASSÓ: Tőke (Polc) – Boriszenko, Sweeney / Garcia, O. Williams / Gajdó T., Bors / Buda – Van Wormer, Schaber, Valchar (1) / Zagidullin, Gliga 1, Domingue, / Gajdó B., A. Vasile, Kovács M. / Antal, Szabó P., R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 32–61.
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 9/0
György József:
– Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg, köszönhetően elsősorban Hetényi Zoltánnak, aki olyan lövéseket is védett, amiket én már bent láttam, és sokszor nem hittem a szememnek. Minden pontért vért kell izzadnunk, ez már csak ilyen bajnokság.
Dave MacQueen: – Nagy a gond annak a csapatnak a koncentrációjával, amelyik hatvanegy lövésből mindössze egy gólt szerez. De ha még hozzáadom a csütörtöki, miskolci teljesítményünket is, akkor még siralmasabb az eredmény: százöt lövésből egyetlen gól. Már tendencia, hogy az első percekben hátrányba kerülünk, és utána csak futunk az eredmény után. Ezen sürgősen változtatni kell!

FEHA19–SC Csíkszereda (romániai) 3–4 (1–0, 0–2, 2–2)
Székesfehérvár, 265 néző. V: Babic, Haszonits, Árkovics G., Kocsány.
FEHA19: Tóth K. – MINGAZOV 2, Kóger B. (1) / Csollák, DOBMAYER (1) / Farkas B., Salamon / Dézsi Barnabás – Cizas (1), Simon P. (1), Ambrus Cs. / Fekete A. 1, Keceli-Mészáros, Zezelj / Mayer, RÉTFALVI (1), Farkas L. / Alapi, Grin, Győrffy. Edző: Anatolij Bogdanov
CSÍKSZEREDA: SZAMANKOV – Farkas T., Kubát (1) / Gecse (1), Salló / Ferencz-Csibi, Láday / Bajkó – Péter B. (1), ROKALY SZ. 1, SZKACSKOV 2 / Részegh T., Sofron, Stach / Becze T. (1), Fodor Cs. (1), REISZ 1 / Casaneanu, Péter A., Részegh Zs. Edző: Hozó Levente
Kapura lövések: 36–25.
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 2/1
Anatolij Bogdanov:
– Kicsit megilletődve kezdtünk, de az első öt perc után javult a játékunk, és helyzeteket alakítottunk ki. Elégedett vagyok a csapattal, ahogyan játszott, amilyen keményen dolgozott a pályán. Közel voltunk az ellenfelünkhöz, a második harmadban sajnos néhányszor hibáztunk, míg a Csíkszereda kétszer betalált. Összességében elégedett voltam az energiával, amivel játszottunk, sajnos ezért most nem járt pont, pedig egyre rászolgáltunk volna.
Hozó Levente: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, a védekezőzónában szétszórtak és szervezetlenek voltunk. Sokszor hibáztunk olyat, amilyet ezen a szinten nem engedhettünk volna meg magunknak. Az ellenfelünk jó meccset játszott, küzdött, hajtott, ütközött, sokat korcsolyázott. Egyedül a helyzetkihasználás döntött a javunkra.

Budapest JA HC–Gyergyói HK (romániai) 2–5 (0–1, 1–3, 1–1)
Vasas Jégcentrum, 475 néző. V: Mach, Juhász G., Muzsik, Balla.
BJA HC: Kornakker – Pozsgai (1), Szabó B. / Uimonen (1), Garát / Gőz, K. Varga / Dóczi, Tóth P. – Culigin 1, GALOHA 1, Ravasz / Elo, Viikilä, Schlekmann / Tóth R., Nagy Krisztián (1), McCormick / Molnár B., Weidemann, Djumics. Edző: Kangyal Balázs
GYERGYÓ: Rinne – HAARANEN 2, Jalonen / Fejes 1, Saari / Imre, Kozma Zs. – BODÓ (2), B. ORBÁN 1 (1), Tranca (1) / Sárpátki, Sylvestre (1), Vincze P. 1 / Császár, Sándor-Székely, Szigeti / Csiszer, DiDiomete, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 35–44.
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 4/1
Kangyal Balázs:
– A második harmadban hibát hibára halmoztunk. Ilyen mennyiségű hibát egy Gyergyó szintű csapat kegyetlenül megbüntet. Az utolsó húsz percben összeszedtük magunkat, ezzel elégedett vagyok. Ha olyan egyszerű elemekben, mint a blokkok vagy a lövések száma, jobban teljesítünk, előrébb lettünk volna. Ehelyett a képességeinkre akartunk támaszkodni, sikertelenül.
Szilassy Zoltán: – Az idény eddigi tíz meccséből ez tűnt a legnehezebbnek a kispadról. A BJA összeszedett csapat jó játékosállománnyal, és energikusan hokizik. Bár vezettünk az első harmad végén, egyáltalán nem tetszett, amit láttam, sokat köszönhetünk Rasmus Rinnének. Utána már uraltuk a játékot, nem éreztem, hogy veszélyben lenne az előnyünk.