Erste Liga: a Brassó 0–3-ról ütötte ki a DEAC-ot

D. Á.D. Á.
2023.01.12. 19:50
Nagy hátrányból nyert a Brassó (Fotó: Facebook/Corona Brasov)
A jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján a Corona Brasov háromgólos hátrányból nyert 6–3-ra, míg a Gyergyói HK egy korai találattal gyűrte le az Újpestet. A Csíkszereda szoros végjátékban 4–2-re verte meg az FTC-Telekomot.

A DEAC remekül kezdett a Brassó ellen, hiszen már a második harmad elején háromgólos előnyben volt. A játékrész közepétől azonban összeszedte magát a hazai csapat – a felek úgy vághattak neki az utolsó harmadnak, hogy 3–3 volt az állás. A brassóiak nem is álltak le, még háromszor betaláltak, így 6–3-a megnyerték az összecsapást.

Sokáig kétgólos előnyben volt a Csíkszereda a Ferencváros ellen, amely csak a harmadik harmadban vitte be a szépítő találatot. Ezt követően a hazaiak még kétszer, a Fradi pedig csak egyszer lőtt gólt – 4–2-es csíkszeredai győzelemmel ért véget a mérkőzés.

A Gyergyói HK már az első harmadban megszerezte a győztes gólt az Újpest ellen.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
CORONA BRASOV (romániai)–DEAC 6–3 (0–1, 3–2, 3–0)

Brassó. V: Csata, Rédai, Magyar, Szabó L. (mind romániaiak).
BRASSÓ: Toth – Boriszenko (2), Sweeney / Garcia, O. Williams / Bors, Clarke / Gajdó T. – Kóger (1), Schaber 1 (2), Van Wormer 2 (1) / Domingue 1 (1), Gliga, Valchar 1 (2) / Gajdó B., Sills 1, Szabó K. (1) / Antal, Buda, R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
DEAC:
Hetényi Z. – Jakabfy, Zalamaj (1) / Bukor, Vokla / Sándor B. 1, Szoszunov – Dalecky, Mihalik A. 1, Spirko / Izacky (1), Novotny, Szmirnov / Molnár D. 1, Sági Martin, Versich (1) / Kozma, Mazzag, Révész M. Edző: György József
Kapura lövések: 41–28. Gól – emberelőnyből: 5/4, ill. 3/0

SPORT CLUB CSÍKSZEREDA (romániai)–FTC-TELEKOM 4–2 (1–0, 1–0, 2–2)
Csíkszereda, 1950 néző. V: Mihai (román), Sikó (romániai), Stefan (román), Bandi (romániai).
CSÍKSZEREDA: Adorján – Kubát, Schaus / Mikkola (1), Szeleznyov / Farkas T., Salló – Krikunov, Szkacskov, Sofron / Becze T., Milan 1, Rokaly Sz. / RÉSZEGH T. 1 (2), Stach (1), Vesely 1 / Péter B. 1. Edző: Tom Coolen
FTC:
Nagy Kristóf – Marva, Seregély Máté / Kucsma, Mesikämmen / Boros, Kärmeniemi (1) – Betteridge, KESTILÄ (2), Kreisz B. / Kulmala 1, Nagy G., Tóth A. 1 / Bán, Tóth Gergő, Turbucz / Farkas L., Kozma D. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 34–37. Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 2/0

GYERGYÓI HOKI KLUB (romániai)–UTE 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
Gyergyószentmiklós, 1250
néző. V: Filip, Radu (románok), André (romániai), Gheorghies (román).
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen (1), Kozma Zs. / Fejes, Györfy / Imre, Saari – BODÓ 1, B. Orbán, Tranca / Sárpátki, Sylvestre (1), Vincze P. / Császár, Sándor-Székely, Szigeti / Bíró G., Silló, Todor. Edző: Szilassy Zoltán
UTE: RAJNA – Balázsi, Jekunen / Kiss D., Pokornyi / Ph. Kiss, Tornyai – Benk, Kovács Alex, Pereszunko / Kiss P., Madácsi, Shirley / Németh A., Simon, Szabó Rácz / Balogh B., Lászlóffy, Nemes. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 51–32. Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 3/0
Szilassy Zoltán:
Ez az Újpest nagyon jól dolgozik, nagyon kompakt visszafele minden zónában, mind az öt ember a védekező oldalán van a korongnak. Nagyon nehéz feltörni a kapu előtti közvetlen területet, és a kapus is kiválóan védett. Domináltuk a meccset, igaz, a második harmadban volt egy-két bután eladott korongunk, amiből beragadtunk. A kapus előtti takarásban jobbnak kell lennünk, a gólunk épp ebből született: egy tökéletes takarás, és egy tökéletes lövés. A végén ki kellett bekkelni, és nagyon komoly blokkokat csináltunk, önfeláldozás szintjén nagyon jól tettük a dolgunkat. Fontos, hogy a fájdalomtűrő képességünk magas legyen, mert mindjárt jön a rájátszás, ami erről szól. Nagyon boldog vagyok ezzel a három ponttal, mert fontos volt.
Virág Csaba:
Egy erdélyi túrán minden mérkőzésen extrát kell nyújtani, és ez alól nincs kivétel. Sok fiatallal érkeztünk, és sokuknak ez az első erdélyi túrája, úgyhogy remekül helytálltak. Nehéz mérkőzésünk volt, Miki (Rajna) nagyon jól védett, illetve a másik oldalon is egy nagyon jó kapusteljesítmény volt. Fejlődnünk kell, meg kell találnunk azokat a lehetőségeket, amelyekből gólokat tudunk szerezni.

1. Gyergyói Hoki Klub 29 21 1 2 5 126–70 +56 67
2. Budapest Jégkorong Akadémia 28 17 3 1 7 124–74 +50 58
3. Corona Brasov 29 14 4 2 9 98–77 +21 52
4. DVTK Jegesmedvék 29 14 4 2 9 96–78 +18 52
5. Sport Club Csíkszereda 29 11 4 5 9 101–96 +5 46
6. DEAC 30 14 1 2 13 100–103 –3 46
7. FTC-Telekom 28 13 1 2 12 90–88 +2 43
8. UTE 30 8 2 3 17 90–111 –21 31