EBEL: pokoli utolsó harmad – sorozatban hatodszor nyert a Volán

2018.12.26. 20:05
A Volán kaotikus meccsen nyert Csehországban (Fotó: Fehérvár AV19/Facebook)
A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata 7–5-ös győzelmet aratott a Znojmo otthonában az osztrák bajnokság (EBEL) karácsonyi játéknapján.

A székesfehérváriak a második játékrész után 4–0-s előnnyel vonulhattak be az öltözőbe, ám a csehek a záró harmadban bő négy perc leforgása alatt egy gólra faragták hátrányukat (4–3). A Volán hamar eszmélt, 23 másodpercen belül Stipsicz Bence és Eric Meland is betalált, majd Sarauer Andrew második góljával a magyar együttes ismét néggyel vezetett (7–3).

A következő percek megint a Znojmóról szóltak, amely a hajrára ismét szorossá tette a meccset (7–5), de az egy harmadon belül szerzett öt gól így is kevés volt a pontszerzéshez. A Fehérvár ebben az idényben másodszor verte meg a Znojmót, és sorozatban a hatodik győzelmét aratta az EBEL-ben.

JÉGKORONG EBEL
ZNOJMO (cseh)–FEHÉRVÁR AV19 5–7 (0–1, 0–3, 5–3)
Znojmo, 3012
néző. V: Berneker (osztrák), Stolc (szlovák), Pardatcher (osztrák), Soós (magyar)
ZNOJMO: Lassila (Halasz) – Lattner, Sedlak – Vainonen (1), Tejnor – Stehlik, Kruckovyc 1 – KALUS 1 (1), Stretch (1), McPherson (1) – Spacek, Kujawinski 1, Luciani (2) – Bulin 1, Matus, NEMEC 1 (1) – Oscadal. Edző: Miroslav Frycer
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty, Szabó D. (2) – Caruso (1), Meland 1 – Stipsicz 1, Tikkanen – Sille Timotej 1, HÁRI J. (3), KURALT 1 (2) – Szabó K., Koskiranta 1, Sárpátki – Erdély Cs. (1), SARAUER 2 (1), Phillips – Szita, Reisz, Sofron. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 12–18
Kapura lövések: 36–29
Hannu Järvenpää: –
Az első negyven percben stabilan játszottunk, úgy, ahogy idegenben kell. Nyertünk, ami nyilván elégedettséggel tölt el, az viszont ugyanilyen nyilvánvaló, hogy annak már nem örülhetünk, hogy a harmadik harmadban öt gólt kaptunk… Négy nullról hirtelen négy három lett, akkor azt mondtam a fiúknak, hogy ne pánikoljanak, hanem játsszanak úgy, ahogy korábban tették, csak nyerjék vissza az alázatukat. Tanulnunk kell ebből is: nem vehetjük le a lábunkat a gázról, sosem engedhetünk ki. Ráadásul az ellenfélnek nem volt túl sok rendelkezésre álló játékosa, mégis odaadóan harcolt, úgyhogy ismét meg kell állapítanunk, hogy ebben a bajnokságban minden győzelem értékes.