Női jégkorong: feljutottunk a divízió 1 B-csoportjába

2013.04.14. 12:07
A magyar női jégkorong-válogatott vasárnap 3–1-re legyőzte Olaszországot az új-zélandi Aucklandben rendezett divízió 2/A-s világbajnokság utolsó mérkőzésén, ezzel feljutott a divízió 1 B-csoportjába.

A magyar csapat a második fordulóban meglepő vereséget szenvedett Ausztráliától (3–5), de a másik három mérkőzését megnyerte, így az olaszok ellen úgy léphetett jégre, hogy ha nyer, megszerzi a feljutáshoz szükséges első helyet.

Jobban aligha indulhatott volna az összecsapás, hiszen Somogyi Vivien már a 25. másodpercben betalált. Ezt követően sokáig nem született újabb gól, hogy aztán a mieink a második harmad végén, majd a harmadik elején is betaláljanak.

A magyar kaput védő Németh Anikó az első 28 olasz lövést hatástalanította, a 29.-kel már nem bírt, de mivel ekkor már csak kevesebb mint két perc volt hátra, a mieink győzelmét nem fenyegette igazi veszély. Az eredmény már nem is változott ezután, így a magyar válogatott egy osztállyal feljebb lépett.

NŐI JÉGKORONG-VB, DIVÍZIÓ 2/A, AUCKLAND (Új-Zéland)
5. FORDULÓ

Magyarország–Olaszország 3–1 (1–0, 1–0, 1–1)
G:
Somogyi Vivien, Kiss Andrea, Medgyes Dorottya, ill. Mia Campo Bagatin
Ausztrália–Lengyelország 4–2 (0–0, 2–1, 2–1)
Új-Zéland–Szlovénia 5–3 (1–1, 1–1, 3–1)

A végeredmény: 1. Magyarország 12 (27–12), 2. Olaszország 12 (18–8), 3. Ausztrália 9, 4. Új-Zéland 7, 5. Lengyelország 5, 6. Szlovénia 0