Tétre menő felkészülési meccs a horvátok ellen

2010.04.20. 11:03
null
A mieink a horvátok ellen folytatnák jó szereplésüket (Fotó: Mirkó István)
Harmadik mérkőzését játssza ma délután jégkorong-válogatottunk a Szlovéniában zajló divízió 1-es világbajnokságon. A soros ellenfél Horvátország, a papírforma pedig sima magyar sikert ígér – de Palkovics Krisztiánék nem veszik félvállról ellenfelüket.  

Első két mérkőzését megnyerte a ljubljanai divízió 1-es jégkorong-világbajnokságon a magyar válogatott, így elmondhatjuk: egyelőre minden a terv szerint alakul. A következő feladat ma délután fél ötkor következik, Ted Sator együttese Horvátország ellen lép jégre, egynapos pihenő után.

„Egyik szempontból jó, a másikból rossz, hogy van szabadnapunk. Egyrészt hiányzik a játék, sok a semmittevés, nem igazán tudjuk elütni a szabadidőnket. Másfelől viszont jó, hogy lehet pihenni, mert három mérkőzés három nap alatt sok lenne" – értékelte a szabadnapot a Nemzeti Sportban vezetett naplójában Palkovics Krisztián.

„Mondjuk, a horvátokkal vívandó meccsre épp nem kell nagyon pihenni, ám utána Nagy-Britannia ellen kemény lesz: ha minden jól megy, az előbbi meccset betudhatjuk majd egy jó felkészülésnek. De egy mérkőzésen belül bármi megeshet, ezért megpróbáljuk nem úgy venni a horvátokat, mint a koreaiakat" – jelezte a fehérvári játékos, hogy tisztában vannak a feladattal és a közönség elvárásaival.

A délnyugati szomszédaink elleni örökmérleg is bizakodásra ad okot: az eddigi 22 mérkőzésből 20 hozott magyar győzelmet, míg a rivális egyszer nyert ellenünk, egy találkozó pedig döntetlennel ért véget.

Horvátország az eddigi két mérkőzését elveszítette a világbajnokságon, a britek 4–1-re, a szlovénok 10–1-re verték meg őket. A Szlovénia elleni összecsapásba egyébként a magyar srácok is belekukkantottak, de a jelek szerint a látottak nem nyerték el a tetszésüket...

„A szlovén–lengyel meccset néztük a tévében, aztán a szlovén–horvátba néztünk bele a helyszínen, de az első néhány perc után három nulla volt, úgyhogy ott hagytuk" – árulta el Hetényi Zoltán, aki az első két mérkőzésünkön nagyszerű teljesítményt nyújtott, 52 lövésből 50-et megfogott. Remélhetőleg a horvátok ellen is ilyen magabiztosan véd majd...

A TALÁLKOZÓRÓL ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁST OLVASHATNAK A NEMZETI SPORT ONLINE-ON!

 

Legfrissebb hírek

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08

A Rossi-korszak nyitányát és a rossz emlékű Leekens-érát idézi a válogatottra váró finn, kazah páros

Magyar válogatott
2026.06.05. 13:24
Ezek is érdekelhetik