Hiába vezettek kétszer a fehérváriak, kétgólos vereség lett a vége

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2007.11.18. 20:18
Az Erste Bank ligában, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszának 22. fordulójában hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget az Alba Volán. A fehérváriak kétszer is vezetést szereztek a találkozón, amely a második harmadot követően még teljesen nyílt volt, ám a befejező etap elején Chad Hinz 2:’2 perc alatt duplázott.
A találkozó több lehetőséget rejtett magában, a hajrát azonban nem bírták a hazaiak

Már a nyolcadik másodpercben emberelőnybe kerültek a hazaiak, de nem tudtak élni a lehetőséggel. Nem úgy a negyedik percben, amikor Toni Sihvonen passzával Chris Allan talált be Hannes Enzenhoffer hálójába. Az osztrákok sorra kapták az egyenlítési lehetőséget -gyorsa egymásutánban Ratislav Ondrejcik, Horváth András és Kangyal Balázs is leülhetett a büntetőpadra -, de szinte zsinórban hat perecet kiválóan védekezett ki hátrányban a Volán.

Az első harmad hajrájához érve azonban nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is átvették a vendégek, akiknél előbb Andrew Schneider, majd 15 másodperccel később Warren Norris volt eredményes.

A második felvonásban ismét két hátrányt védekezett ki a Volán, amely a játékrész közepén egyenlíteni tudott: Palkovics Krisztián lövésével szemben volt tehetetlen Enzenhoffer.

A lendületben maradt fehérváriaknak sikerült visszavenni a vezetést is, Fodor Szabolcs a 33. perc elején volt eredményes. A második és a harmadik Volán-gólnál Guntis Galvins assziszttal jeleskedett.

Az osztrákok azonban nem estek össze és kihasználva a pillanat adta lehetőséget, gyorsan válaszoltak, mielőtt az előnybe került Volán magabiztossá válhatott volna. Fodor találatát követően fél perc telt el, Warren Norris aznapi második góljával egalizált.

A harmadik harmadnak így is döntetlen állással futhattak neki a felek, ám a találkozó gyorsan eldőlt: Chad Hinz a 42. perc közepén, majd 2:12 perccel később is eredményes volt. A hazaiak lelkileg is fizikailag is felőrlődtek addigra az adok-kapokban, így ezekre a találatokra már képtelenek voltak válaszolni. A záró etapban mindössze három kapura tartó lövést kellett hatástalanított az osztrákok kapusa, miközben Budai Krisztiánnak kilencszer kellett volna megtennie ugyanezt, hét alkalommal sikerült is.

Az Alba Volán huszadik vereségét szenvedte el, a 17-t a rendes játékidőben. A Klagenfurt tizedszer nyert, nyolcadszor volt elég ehhez az osztrák gárdának a hatvan perc.

ERSTE BANK LIGA, OSZTRÁK ÉLVONALBELI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ:

ALBA VOLÁN - KLAGENFURT 3–5 (1–2, 2–1, 0–2)
Székesfehérvár, 2000 néző, V: Winter, Hütter, Neuwirth (mindhárom osztrák)
ALBA VOLÁN: Budai – Tokaji, Horváth A., Benk, Ocskay, Palkovics, GALVINS, Allen, Vaszjunyin, Sihvonen, M. Stastny, Kangyal, Ondrejcík, Gröschl, MacSweyn, Kovács Cs., Svasznek, Fodor, Majoross, Sofron. Edző: Jan Jasko
KLAGENFURT: Enzenhofer – Reichel, Furey, Hager, NORRIS, Valicevic, Rebek, Tory, A. SCHNEIDER, HINZ, Harand, Ratz, Kirisits, Schuller, Horsky, Ibounig, Quantschnig, Ban, Schellander, Wilfan. Edző: Emanuel Viveiros
Kiállítások: 14, ill.10 perc
Gólok: 3:38: Allen (Sihvonen, 1–0). 18:24: A. Schneider (Valicevic, 1–1). 18:38: Norris (Ratz, 1–2). 30:32: Palkovics (Galvins – emberhátrány, 2–2). 32:17: Fodor (Galvins, Sofron, 3–2). 32:40: Norris (Tory, 3–3). 41:30: Hinz (Harand, A. Schneider, 3–4). 43:42: Hinz (Harand, 3–5).
Jan Jasko: Sikerült néhány jó mérkőzést játszanunk, és már kezdtük elhinni, hogy többet tudunk produkálni. Nem szabad bonyolítanunk a játékot, mert ebből – amint az be is igazolódott – nem jöhetünk ki jól.
Emanuel Viveiros: Nehéz mérkőzés volt, tudtuk, hogy a Volán hazai pályán kemény ellenfél. Úgy érzem, a harmadik harmadban nyújtott teljesítményünkkel megérdemelten vihettük haza a két pontot.