Ellenfelüknél aktívabbak, de pontatlanabbak voltak a fehérváriak

2007.10.21. 21:24
Az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság, az Erste Bank liga alapszakaszának 11. fordulójában hazai pályán, Székesfehérváron szenvedett kétgólos vereséget az Alba Volán, amely ezúttal a Vienna Capitals együttesétől kapott ki. A magyar együttes így továbbra is nyeretlen a bajnokságban, amelyben eddig egy pontot szerzett, vasárnapi ellenfele, a listavezető bécsi gárda nyolcadik győzelmét aratta.
Kétgólos vereséget szenvedett a listavezetőtől hazai pályán az Alba Volán
Danis Barna
Danis Barna

Bécsben háromgólos - 5-2 - vereséget szenvedett korábban a bajnokságban a fehérvári együttes, amelyet aligha a visszavágás fűtött leginkább a vasárnapi összecsapás előtt, hanem hogy végre meginduljon az a várva várt szekér. Pont a listavezető ellen azonban nagy fába vágták a fejszéjüket.

Becsületükre legyen mondva: az Alba Volán ellenfelénél veszélyesebb, gólra törőbb játékot mutatott be az első harmadban, igaz, Sebastian Charpentier mind a tizenkét, kapujára tartó lövést védte. Miként megtette azt hét alkalommal kollégája, a fehérváriak kapuját őrző Budai Krisztián is.

Sokat rontott a meccs összképén, a hazaiak hangulatán és győzelmi esélyeiken a második felvonás eleje. A 24. perc közepén Marc Tropper, majd másfél perccel később Manuel Latusa is akcióból volt eredményes, kétgólos előnyhöz juttatva a vendégeket.

A különbség azért is volt különösen fájó, mert tíz hazai kapura lövésre ebben a harmadban is kevesebb, hat próbálkozás jutott a vendégek részéről.

Az 50. percben aztán megtört a jég: Benk András emberelőnyös helyzetből talált a vendégek kapujába, de mielőtt igazán feltüzelhette volna magét az ellenfeléhez így ismét belátható közelségbe kerülő fehérvári együttes, ismét kétgólosra nőtt a különbség.

A fehérvári találatot követően 1:03 percre volt szükségük a bécsieknek, hogy betaláljanak Budai kapujába: Marcel Rodman volt ekkor eredményes.

Kimaradt fehérvári előnyt követően Palkovics Krisztián gólja csempészett némi izgalmat a hajrába, hiszen akkor még 4:07 perc volt hátra az összecsapásból.

Egyenlíteni azonban már nem sikerült, ráadásul négy másodperccel a vége előtt az első bécsi gólt jegyző Tropper ismét betalált, kialakítva ezzel a végeredményt.