A Detroit háromgólos hátrányból nyert

2007.01.31. 10:23
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 111. játéknapján több összecsapás is igen kiélezett küzdelmet hozott, amelyek közül négy a szétlövésben, egy pedig a hosszabításban dőlt el. Büntetőkkel, ráadásul idegenben nyert a Tampa Bay, a Columbus és a Dallas, míg vendéglátóként az Atlanta.
Travis Zajac (New Jersey Devils, balra) jelenléte kelt zavart az Atlanta Thrashers ketrece előtt, a kapus Kari Lehtonen (középen) és a védő Greg de Vries (jobbra) próbálja elhárítani a veszélyt
Reuters
Reuters

A Detroit a túlórában New Yorkban verte a házigazda Islanders gárdáját, a győztes találatot Zetterberg szerezte a 63. perc végén.

A mérkőzés érdekessége volt, hogy a hazaiak a 43. perc közepéig még 3-0-ra vezettek, a vendégek azonban kevesebb mint hét perc alatt lőtt három góljukkal egyenlíteni tudtak, a túlórában pedig a győztes találatot is ők vitték be.

Igen csúnya, hatgólos vereségbe szaladt bele a Boston a Buffalo otthonában. A második harmadot 4-0-ra hozták a vendéglátók, akik közül kiemelkedőt nyújtott a három gólt szerző Daniel Briere.

A bajnoki címvédő Carolina ezúttal hazai környezetben szenvedett vereséget: egyetlen góljukra a Toronto négyszer válaszolt. A harmadik felvonásig nem is volt nagy a baj - 1-1 volt akkor az állás -, ám akkor a 41. percben Nik Antropov gót lőtt, majd az 56. percben ugyanő duplázott. Tomas Kaberle már az üres kapuba lőtte a 60. percben a találkozó utolsó találatát.

Miikka Kiprusoff (Calgary Flames, jobbra) tornázik Anze Kopitar (Los Angeles Kings) próbálkozásánál
Reuters

A Penguins Pittsburgh-ben lenullázta a Floridát: a hazai ketrec előtt korcsolyázó Marc-Andre Fleury a kapujára tartó mind a 32 lövést védte. Kollégája a túloldalon, Ed Belfour 25 lövésből szedett be hármat.

A Flames Calgaryban hármat vert az LA Kingsre, a győztes együttesben Craig Conroy duplázott.

A Minnesotában Pierre-Marc Bouchard és Pavol Demitra is két-két gólt lőtt a St. Louis ellen, a hazaiak a 60. percben egygólos hátrányban két gólt kaptak, igaz a másodikat már üres kapuba.