Icardi szállította a győzelmet a PSG-nek a Lyon ellen

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.09.19. 20:40
Messire nagyon vigyáztak… (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójában a PSG hazai pályán 2–1-re legyőzte az Olympique Lyont.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ
PSG–Lyon 2–1 (0–0)
Párizs,
Parc de Princes. Vezette: Turpin
PSG:
G. Donnarumma – Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes – I. Gueye, Ander Herrera (Wijnaldum, 86.) – Di María (Icardi, 82.), Messi (Hakimi, 76.), Neymar – Mbappé. Vezetőedző: Mauricio Pochettino
OL:
Anthony Lopes – Gusto, J. Boateng (Diomandé, 65.), Denayer, Emerson Palmieri – Caqueret, B. Guimaraes – Shaqiri (Cherki, 79.), Lucas Paquetá (H. Keita, 85.), Toko Ekambi (Aouar, 65.) – Szlimani. Vezetőedző: Peter Bosz
Gólszerző:
Neymar (66. – 11-esből), Icardi (90+3.), ill. Lucas Paquetá (54.)

Arra készült a PSG, hogy a Bajnokok Ligája-kellemetlenségek (döntetlen az FC Bruges-zsel) után az Olympique Lyon elleni rangadó megnyerésével kárpótolja a szurkolókat és a „főnökséget”.

Mauricio Pochettino az Ángel Di María, Neymar, Lionel Messi, Kylian Mbappé támadónégyest küldte pályára, a vendégek a Jason Denayer, Jérome Boateng védőkettősben, no és a maguk Iszlam Szlimani, Lucas Paquetá, Karl Toko Ekambi, Xherdan Shaqiri kvartettjében bíztak.

Az első negyedóra hőse Denayer volt, aki előbb Messi, majd Di María elől mentett gólhelyzetben. Messit külön köszöntötte a hazai közönség első itteni fellépése alkalmával, füsttel és lángokkal fejezve ki örömüket. Messi majdnem góllal mondott köszönetet, de szabadrúgását hárította a léc, majd forintos labdáját közelről a bal alsó mellé húzta Mbappé.

Nagy mezőnyfölényben futballozott a PSG, de korántsem veszélyesen, a fordulás után Lucas Paquetá egy szép góllal meg is fricskázta a párizsiakat. Ez a találat még a mérkőzés díszvendégének, az egykori remek brazil karmesternek, Raínak is a dicséretére vált volna – nyilván a PSG egykori spílere nem örült azért tiszta szívből kései utóda góljának.

Neymar nem sokra rá egyenlített egy általa kiharcolt büntető értékesítésével, de ettől sem kapott szárnyakat a Párizs. A hajrára fordulva Messit Asraf Hakimi váltotta, de csak egy helyzet maradt a rendes játékidőre, a csereként beállt lyoni középpályás, a 18 esztendős Rayan Cherki lőtt nem sokkal a léc fölé a tizenhatos elől.

A ráadásban aztán megszerezte a győzelmet a PSG, az addig nem sokat mutató Mbappé remekül emelt középre, s a csereként beálló Mauro Icardi közelről a kapuba fejelt.

Nyögvenyelős PSG-győzelem született tehát, fontos három pont lett a Párizsé.

Korábban
Lens–Lille 1–0 (Frankowski 74.)
St.-Étienne–Bordeaux 1–2 (Kazri 73., ill. Hvang Ui Dzso 7., 80.)
Strasbourg–Metz 3–0 (Ajorque 6. – 11-esből, H. Diallo 26., 40.)
Nice–Monaco2–2 (Delort 51., Budaui 73., ill. Golovin 39., Ben Yedder 77. – 11-esből)
Angers–Nantes 1–4 (I. Traoré 10., ill. Girotto 3., Blas 6. – 11-esből, 79., Kolo Muani 23.)
Clermont–Brest 1–1 (Rashani 65., ill. Chardonnet 52.)
Reims–Lorient 0–0
Troyes–Montpellier 1–1
(Tuzgar 37., ill. Savanier 87.)
Olympique Marseille–Rennes 2–0 (Bamba Dieng 48., Harit 71.)

20. Metz6336–13–7 3

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. PERC ITT A GÓL, Mbappé balról jobbal középre emel, Emersont megelőzi MAURO ICARDI, és a jobb alsó sarokba fejel öt méterről, középről. 2–1!

90+2. perc Diomandé kivágja a 16-os elől Neymar beadását.

Négy perc a ráadás.

90. perc MELLÉ. Cherki ballal nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé 17-ről, kissé jobbról.

89. perc Nuno Mendes kap sárga lapot Cherki fellökéséért. Veszélyes kontra volt, megérte így is a lökés...

86. perc Habin Keita be, Paquetá le, karmester helyett középső középpályás. Georginio Wijnaldum meg Herrerát váltja.

85. perc Kissé balról jobbal kapura lő Mbappé, de blokkol Gusto.

84. perc Marquinhos ment nagy csatában a 16-oson Cherki elől.

Kylian Mbappé 8 gólt lőtt az OL ellen a bajnokságban, ez a rekordja az élvonalbeli csapatok ellen. Márciusban a 100. bajnoki gólját is Lyon ellen szerezte.

Hakimi 17-szer ért labdába az ellen 16-osán belül az idényben, a védők között ez rekord.

82. perc Mauro Icardi be, Di María le. Szélső helyett ék.

81. perc Di María, majd Neymar bal oldali beadása is veszélyes, de mentenek végül a vendégvédők.

80. perc Anthony Lopes kap sárga lapot időhúzásért.

79. perc Rayan Cherki be, Shaqiri le.

78. perc Di María beadása két embernek is magas középen, Hakimi passzát Herrera kissé jobbról egy védőbe vágja, de les.

76. perc Asraf Hakimi be, Messi le. Messi nem repesett éppen a boldogságtól, hogy le kellett jönnie. Vagy saját magával volt elégedetlen.

73. perc Neymar passzát Messi ballal a bal alsó mellé lövi 21-ről.

A PSG 17 gólnál jár 6 forduló alatt, ez előző 45 idényben csak a PSG volt ilyen eredményes, 2017-ben és 2018-ban.

70. perc Guimaraes labdát szerez a 16-os előtt, majd jobbal 21-ről nem sokkal lő a léc fölé.

67. perc Marquinhos kap sárga lapot. Reklamált.

A Lyon csak kétszer kapott ki előző 21 bajnokiján idegenben, az előző idény kezdete óta, ez francia rekod most.

66. PERC ÉS BENT IS VAN, NEYMAR jobbal a bal alsóba lő, Lopes jobbra el. 1–1! Pedig Paquetá elmondta a kapusnak, mire figyeljen...

65. perc BÜNTETŐ!

65. perc Csere közben, Boateng le, Sinali Diomandé be. Houssem Aurar be, a lesérült Ekambi le.

63. perc BÜNTETŐ, Neymar kavagat az ötös bal sarkán, Denayer ellöki őt... 11-es. De mit mond a VAR?

57. perc Di María jobb oldali beadása magas a jobb sarok elé befutó Neymarnak.

Paquetá: 7 meccs az idényben, 3 góllal.

55. perc A VAR szerint is gól a gól, Leonardo és Juninho Pernambucano sem hisz a szemének a VIP-ben.

54. PERC MICSODA MEGLEPETÉS, VEZET A LYON! Ekambi ad be balról ballal, LUCAS PAQUETÁ ballal a jobb, azaz a rövid alsó sarokba lő kissé balról, hét méterről. 0–1!

51. perc Neymar jobbal a léc fölé postáz egy középről, 26 méterről járó szabadrúgást.

50. perc Hatalmas hazai mezőnyfölénnyel.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Amióta a katariaké a PSG, a Lyon ötször verte meg a Párizst, ez rekord. De a PSG 12-szer nyert, 3 iksz mellett.

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Mendes bal oldali beadásáról lemarad Mbappé az ötösön, majd Messi passzát Mbappé az ötös bal sarka elől ballal a túlsó alsó mellé húzza.

Három perc a ráadás.

44. perc Shaq villan meg a jobbon, egy csel után középre passzol, Caqueret jobbal kapura lő, Marquinhosról a jobb sarok mellé pattan a labda. Paquetá kornerét Ekambi ballal nyolcról Donnarumma elé kotorja.

41. perc Paquetá emel Ekambi elé, de figyel Donnarumma.

40. perc Shaqiri összehoz egy szögletet a hazaiaknak, a közönség örül. Bosz mester nem annyira.

Az OL csak egyszer nyert itt előző 13 bajnokából, két iksz mellett: 2020 decemberében. Egy nullára.

37. perc Messi ballal középről, 25-ről a lécre vágja a szabadrúgást, a labda megpattant a sorfalon is.

35. perc Shaqiri ellöki Neymart a 16-os előtt, szabadrúgás. Paquetá odanyomott neki még, ápolás, Neymar feje fáj.

32. perc MELLÉ, Messi indítja Neymart, aki visszasarkazza a labdát, Messi ballal a bal alsó mellé lő kissé balról, 12 méterről. A vetődő Lopes is beleért.

30. perc Guimaraes passzol a balon felfutó Ekambi elé, aki jobbal feladja a labdát 14-ről Donnarummának.

28. perc Szlimani elől ment Maequinhos Paquetá lapos indítása után.

28. perc Mégpedig kettős, de kész csoda, hogy nincs sárga lap.

26. perc A brazil karmester beadását Donnarumma zseniális kivetődés végén üti el, de nekimegy Boateng, nyújtott lábbal... Ápolás.

25. perc Paquetá megindul, Messi felvágja őt a brazil-argentin örök barátság jegyében.

A PSG ma nyerhet odahaza sorozatban hatoszor a bajnokságban, előtte háromszor kikapott! Az előző három hazai meccsén mindig 4 gólt lőtt!

23. perc Szlimani ment Herrera elől a bal oldali beadás után.

22. perc A Messi indította Di María kissé balról, 14 méterről ballal a jobb felső sarokba lőne, de Denayer ment fejjel az ötösön. Lopes kapus már verve volt!

18. perc Ekambi passzát Shaqiri ballal kapura teszi a 16-os előteréből, de véd a kapus a bal sarok előtt.

A PSG harmadszor kezdte a bajnokságot öt győzelemmel, az előző két ilyen eset után bajnok lett (2017, 2018).

12. perc Kehrer menti a jobb oldali Guimaraes-beadást honfitársa, Boateng elől. Fejjel.

11. perc Mendes menti szépen Shaqiri jobb oldali beadását.

8. perc Di María ballal kapura lő 17-ről, kissé balról, vetődve fogja a labdát Lopes.

6. perc Ángel Di María kap sárga lapot, odatalpalt Caqueret bokájára, idegi alapon.

5. perc Helyzet, Di María az ötös bal sarka elé ível, jó a levétel, de jő Denayer, nagy mentés!

Ápolás, Szlimani véletlenül rálépett Donnarumma bal csuklójára. Navas felpattan, de vissza is ül, mert az olasz folytatja.

3. perc Marquinhos ment nagyot Ekambi bal oldali beadása után, a kipattanót ballal a léc fölé vágja 21-ről Caqueret.

Erős füstben, mert a drukkerek is nagyon készültek a rangadóra.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek fehér-piros mezben és fehér nadrágban.

Messi első meccse Párizsban a PSG színeiben

Rai-napok Párizsban

A Paris SG az új idényt kudarccal kezdte, a francia Szuperkupát a bajnok Lille ellen elveszítette, a folytatás azonban remekül sikerült (5–0–0). A nyáron érkező világklasszis, Lionel Messi szerdán lépett először kezdőként pályára új csapatában, azonban a PSG a BL-ben csak ikszelt a FC Bruges vendégeként. A nyáron gólvágóját, Memphis Depayt elveszítő Lyon az első három körben csak két pontot szerzett, de a folytatásban elindult felfelé a tabellán. A legutóbbi két bajnokiján a Nantes és a Strasbourg akadt a horgára.
Paris SG–Lyon 2018–2019: 5–0, 1–2, 2019–2020: 4–2, 1–0, kupa: 5–1, Ligakupa: 0–0, 2020–2021: 0–1, 4–2 Mérleg: 11–3–2

Egy kis örökmérleg: 97 mérkőzés, 42 PSG-s és 30 OL-siker, 153, ill. 115 rúgott gól.