H. Á.
2021.12.31 11:04 Frissítve: 2021.12.31 12:04

Ligue 1: menesztették a Monaco vezetőedzőjét

A tavaly nyáron kinevezett horvát trénernek azért kellett távoznia, mert a csapat csupán a hatodik helyen áll a francia bajnokságban, a Bajnokok Ligájában nem sikerült a csoportkörbe jutnia, továbbá elmérgesedett a kapcsolata néhány játékossal, például Wissam Ben Yedderrel és Youssouf Fofanával – adta hírül az MTI.

Másfél évig irányította a Monacót (Fotó: AFP)

Kovac szerződése 2023 júniusáig szólt. Irányításával a Monaco tavasszal harmadik lett az élvonalban, a Francia Kupában pedig döntőt játszott.

Az 50 éves szakvezető 2018-ban az Eintracht Frankfurttal, egy évvel később pedig a Bayern Münchennel nyert Német Kupát, utóbbival a Bundesligában is első lett.