Ligue 1: mázlis sikert aratott, de szépen zárkózik a Lyon

K. Zs.K. Zs.
2023.04.14. 23:02
Alexandre Lacazette „másfél góllal″ zárta a toulouse-i estét (Fotó: AFP)
A Lyon 2–1-re győzött a Toulouse vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának péntek esti mérkőzésén, azaz továbbra is megalapozottan reménykedik az európai porond elérésében.

A Toulouse a legutóbbi tizenkét alkalommal hiába próbálkozott a Lyon legyőzésével, és mivel felforgatott tizeneggyel kényszerült kiállni, a szakadó esőben kezdődő péntek esti mérkőzésen sem számított esélyesnek.

A januárban a Botafogóból szerződtetett Jeffinho először került be a Lyon kezdőjébe bajnokin, és bár igyekezetét először egy rossz belépőért kapott sárga lap érzékeltette, nem sokkal később már hasznára volt csapatának: egy ügyes lefordulás után ő harcolta ki azt a büntetőt, amelyikből Alexandre Lacazette megszerezte a vezetést a 34. percben, 0–1. VIDEÓ ITT!

Két perc múlva Lacazette közel volt a második gólhoz, de négy méterről fölé fejelt – és az ellentámadásból egyenlített a Téfécé: a marokkói válogatott Zakaria Abuhlal közelről, egy kipattanóból talált a vendégek kapujába, 11. VIDEÓ ITT!

A második félidőben mindkét csapat szerezhetett volna gólt: a toulouse-i Warren Kamanzi labdáját Anthony Lopes nagy bravúrral védte, odaát Corentin Tolisso a lécre lőtt, majd egy újabb Lopes-parádé következett. Közel volt már a meccs vége, amikor Gabriel Suazo katasztrofális indítási kísérletével helyzetbe hozta a Lyont, Rayan Cherki beadását Lacazette készült a kapuba juttatni, de végül Logan Costáról, a hazaiak védőjéről került a labda a kapuba, öngól, 12. VIDEÓ ITT!

A Lyon hét forduló óta veretlen, a péntek esti volt sorozatban a harmadik győzelme.