Ligue 1: csak egy pontot szerzett a Lens Montpellier-ben

S. B.S. B.
2023.02.25. 22:55
Nem bírt egymással a Montpellier és a Lens (Fotó: Twitter)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának szombati játéknapján a Lyon idegenben 3–1-re megverte a sereghajtó Angers-t, míg a Lens 1–1-es döntetlent játszott a Montpellier otthonában.

ANGERS–LYON 1–3

A ligautolsó ugyan a mérkőzés kezdetétől egyértelműen uralta a játékot, és sok helyzetet teremtett, a vezetést mégis a Lyonnak sikerült megszereznie. A 39. percben Thiago Mendes hatalmas szabadrúgásgóllal talált be a vendégek első kapura lövéséből.

A fordulás után kicsit leült a mérkőzés, egyik gárda sem jutott el nagyobb helyzetig egészen a hajráig, amikor hirtelen felgyorsultak az események. A 80. percben Amin Sarr nagyon pontosan helyezte a léc alá a labdát, megduplázva a lyoniak előnyét. A vendégek azonban nem kényelmesedhettek el, hét perccel később ugyanis Abdallah Sima – hatalmas védőhibát kihasználva – szépített.

A Lyon gyorsan visszavette az irányítást, és a hosszabbítás harmadik percében Bradley Barcola kialakította az 1–3-as végeredményt. Az Angers ezúttal sem tudta megszerezni harmadik győzelmét.

MONTPELLIER–LENS 1–1

A játéknap második meccsén már a negyedik percben megszületett az első gól. Seko Fofana gyönyörű passzából Angelo Fulgini a Montpellier kapusa fölött a kapuba emelt, megszerezve a Lensnak a vezetést. Utóbbi továbbra is uralta a találkozót, kevés lehetőséget engedve a hazaiaknak, akik a második játékrészben feltámadtak. A vendégcsapat inkább a labda birtoklására törekedett, s ezt a hozzáállást megtorolta a Montpellier, az 59. percben Faitout Maouassa fejjel kiegyenlített. 1–1