Valencia duplájával Ecuador legyőzte Katart a torna nyitányán

2022.11.20. 16:35
Katarban a labdarúgó-világbajnokság nyitó mérkőzésén Ecuador 2–0-ra legyőzte a házigazdák válogatottját.
Enner Valencia második gólja (Fotó: AFP)

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Katar–Ecuador 0–2 (0–2)
Al-Hor,
Al-Bajt Stadion, 67 372 néző. Vezette: Orsato (olasz)
Katar: al-Sib – al-Ravi, Huhu, Ab. Hasszan – Pedro Miguel, Budiaf, Hatem, H. Ahmed – al-Hajdosz (Vaad, 72.), Ali (M. Muntari, 72.), Afif. Szövetségi kapitány: Félix Sánchez
Ecuador: Galíndez – Á. Preciado, Félix Torres, Hincapié, Estupinán – Plata, S. Méndez, M. Caicedo (Franco, 90.), R. Ibarra (Sarmiento, 68.) – E. Valencia (Cifuentes, 78.), M. Estrada (K. Rodríguez, 90.). Szövetségi kapitány: Gustavo Alfaro
Gólszerző:
E. Valencia (16., 31. – az elsőt 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ecuador már a harmadik megszerezte volna a vezetést, ám Enner Valencia hiába fejelt néhány méterről a kapuba, az akciót visszanézve a VAR lest jelzett...

De ami késik, nem múlik! A 16. percben büntetőhöz jutott a dél-amerikai csapat, és ezt már nem lehetett nem megadni. Enner Valencia pedig félelmetes higgadtsággal helyezett a kapu bal oldalába. 0–1

A videóhoz kattintson a képre!

Enner Valencia értékesíti a büntetőt (Fotó: AFP)

Ecuador továbbra is fölényben játszott, és negyedóra múlva a Fenerbahce játékosa a második gólját is megszerezte: gyönyörűen fejelt a kapu jobb oldalába Ángelo Preciado beadásából. 0–2

Katarnak egyetlen igazi lehetősége akadt, de az is kimaradt: az első félidő ráadásában Almoez Ali ziccerben néhány méterről mellé fejelte a labdát Hasszan al-Hajdosz beadása után. Tehát 45 perc után Ecuador két góllal vezetett.

A folytatásban sokkal csendesebb mérkőzést láthattak a nézők. Ecuador valamivel többet birtokolta a labdát, és bár voltak még jó lehetősei a gólszerzésre, több gólt már nem szerzett. Katar megnyomta a végét: Mohammed Muntari látványos emeléssel próbálkozott, de a labda fölé szállt a 86 percben. Az eredmény nem változott: Ecuador két góllal legyőzte a házigazdát.

Ecuador legutóbbi öt vb-gólját Enner Valencia szerezte. A vonatkozó rekord hat: Eusébio (Portugália, 1966), Paolo Rossi (Olaszország, 1982) és Oleg Szalenko (Oroszország, 1994) ért el sorozatban hat gólt a nemzeti csapatban világbajnokságon úgy, hogy közben más játékostársa nem talált be.

A KATARI VB-KERET
KAPUSOK: 1 Szaad al-Sib
(al-Szadd), 21 Juszef Hasszan (al-Garafa), 22 Mesaal Barsem (al-Szadd)
VÉDŐK: 2 Ró-Ró(al-Szadd), 4 Mohammed Vaad (al-Szadd), 5 Tarek Szalman (al-Szadd), 13 Muszab Heder (al-Szadd), 14 Homam Ahmed (al-Garafa), 15 Basszam al-Ravi (al-Duhail), 16 Bualem Huhi (al-Szadd), 17 Iszmail Mohammad (al-Duhail)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 3 Abdelkarim Hasszan (al-Szadd), 6 Abdulaziz Hatem (al-Rajjan), 8 Ali Aszad (al-Szadd), 10 Hasszan al-Hajdosz (csk, al-Szadd), 12 Karim Budiaf (al-Duhail), 20 Szalem al-Hadzsri (al-Szadd), 23 Asszim Madibo (al-Duhail), 24 Naif al-Hadhrami (al-Rajjan), 25 Jasszem Gaber (al-Arabi), 26 Mosztafa Tarek (al-Szadd)
TÁMADÓK: 7 Ahmed Alaeldin (al-Garafa), 9 Mohammed Muntari (al-Duhail), 11 Akram Afif (al-Szadd), 18 Halid Munir (al-Vakra), 19 Almoez Ali (al-Duhail)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Félix Sánchez (spanyol)

AZ ECUADORI VB-KERET
KAPUSOK: 1 Hernán Galíndez (Aucas), 12 Moisés Ramírez (Independiente del Valle), 22 Alexander Domínguez (LDU Quito)
VÉDŐK: 2 Félix Torres (Santos Laguna – Mexikó), 3 Piero Hincapié (Bayer Leverkusen – Németország), 4 Robert Arboleda (Sao Paulo – Brazília), 6 William Pacho (Royal Antwerp FC – Belgium), 7 Pervis Estupinán (Brighton & Hove Albion – Anglia), 14 Xavier Arreaga (Seattle Sounders – Egyesült Államok), 17 Ángelo Preciado (KRC Gent – Belgium), 18 Diego Palacios (Los Angeles FC – Egyesült Államok), 25 Jackson Porozo (Troyes – Franciaország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 José Cifuentes (Los Angeles FC – Egyesült Államok), 8 Carlos Gruezo (FC Augsburg – Németország), 9 Ayrton Preciado (Santos Laguna – Mexikó), 10 Romario Ibarra (Pachuca – Mexikó), 15 Ángel Mena (Club León – Mexikó), 16 Jeremy Sarmiento (Brighton & Hove Albion – Anglia), 19 Gonzalo Plata (Valladolid – Spanyolország), 20 Sebas Méndez (Los Angeles FC – Egyesült Államok), 21 Alan Franco (Talleres – Argentína), 23 Moises Caicedo (Brighton & Hove Albion – Anglia)
TÁMADÓK: 11 Michael Estrada (Cruz Azul – Mexikó), 13 Enner Valencia (csk, Fenerbahce – Törökország), 24 Djorkaeff Reasco (Newell's Old Boys – Argentína), 26 Kevin Rodríguez (Imbabura SC)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Gustavo Alfaro (argentin)