Vb 2022: gólokban és kiállításokban is egál – Brazília nem bírt Ecuadorral

2022.01.28. 00:16
Durva összecsapáson iksz – Ecuador–Brazília 1–1 (Fotó: AFP)
Egy kifejezetten durva, kiállításokkal tarkított összecsapáson a már biztosan továbbjutó Brazília idegenben 1–1-et játszott Ecuadorral a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében.

Hiába esett gól már meccs elején, az összecsapás nem a szép jelenetekről, sokkal inkább a durvaságokról szólt: először, a 15. percben az ecuadori Alexander Domínguez kapust állították ki talpalás miatt, majd Emerson Royal a 20. percben begyűjtötte második sárga lapját is – az elsőt az első percben szedte össze –, így ő is mehetett zuhanyozni. Nem sokon múlott, hogy Alisson is erre a sorsra jusson, ám a játékvezető a videobíró segítségével felülírta döntését, a kapus egy sárgával megúszta az esetet. Brazília vonulhatott előnnyel a szünetre (1–0).

Az ecuadoriak túl korán örültek, az 55. percben úgy tűnt, büntetőhöz jutottak, ám a játékvezető annullálta döntését. Mégsem kellett szomorkodniuk, a 25 éves Felix Torres egalizált a 75. percben.

Félig teli, félig üres a pohár a hazaiak számára. Ugyan 1–1-es döntetlenig jutottak a selecao ellen, de a több mint tízperces hosszabbításban újfent tizenegyeshez juhattak volna, ráadásul ez Alisson kiállítását vonta volna maga után, azonban a bíró ezúttal is annullálta döntéseit, így maradt a döntetlen.