Laidouni a mezőny legjobbja volt; remiztek a dánok

2022.11.22. 13:49
Laidounit a meccs legjobbjának választotta a FIFA (Fotó: AFP)
A katari labdarúgó-világbajnokság keddi játéknapján megkezdődtek a küzdelmek a D-csoportban is. A ferencvárosi Laidounival felálló Tunézia kemény ellenfele volt Dániának, a helyzetek alapján azonban így is az afrikaiak lehettek elégedettebbek a 0–0-s végeredménnyel.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
1. FORDULÓ

D-CSOPORT
DÁNIA–TUNÉZIA 0–0
Al-Rajjan,Education City Stadion, 42 925 néző. Vezette: C. Ramos (mexikói)
DÁNIA: Schmeichel – J. Andersen, Kjaer (Jensen, 65.), A. Christensen – Kristensen, Delaney (Damsgaard, 45+1.), Eriksen, Höjbjerg, Maehle – Skov Olsen (Lindström, 65.), Dolberg (Cornelius, 65.).Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand
TUNÉZIA:
Dahmen – Talbi, Meriah, Bronn – Dräger (Kesrida, 88.), Szkiri, Laidouni (Szasszi, 88.), Abdi – Ben Szliman (Szliti, 67.), Mszakni (Medzsbri, 80.) – Dzsebali (Kenisszi, 80.).Szövetségi kapitány: Dzsalel Kadri

KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Laidouni remekelt Dánia ellen, a meccs legjobbja lett

A mérkőzés előtt Christian Eriksen visszatérése szolgáltatta a legnagyobb beszédtémát, a középpályás a tavalyi Európa-bajnokságon szívrohamot kapott a finnek elleni mérkőzésen, azóta viszont nemhogy visszatért a Brentford színeiben, hanem már a Manchester United egyik alapemberének számít.

Eriksen a válogatottba is visszakerült, a világbajnokságra készülő dán keretben pedig húzóembernek számít, a csapat elmúlt kilenc mérkőzésén pályára lépett, mérkőzésenként 74 percet átlagolva.

Eriksen története az egyik leginkább szívmelengető történet a futballban az elmúlt 18 hónapban (Fotó: AFP)

Lendületesen kezdték a felek a mérkőzést, de kaput eltaláló lövésig nem jutottak el a félidő derekáig.

A 24. percben aztán Dzsebali tört kapura, de hiába gurított Schmeichel mellett a hálóba, egyértelmű lesállás miatt érvénytelenítették a találatot. Negyedórával később a Ferencváros játékosa, a mezőny legjobbjának megválasztott Laidouni lőtt éles szögből mellé. Az első félidő hajrájában a leshatárról lépett ki ismét Dzsebali, Schmeichel azonban kiváló technikát alkalmazva hárította átemelését.

A kapusok teljesítményével foglalkozó adat- és videóelemző John Harrison statisztikai modellje szerint Dzsebalinak 62%-os esélye volt a gólszerzésre, azonban Schmeichel kijövetele ezt 39%-osra csökkentette.

Az 52. percben Dzsebali ismét egyedül tört kapura, ezúttal a saját térfeléről indulva, ám elfogyott az ereje a sprint végére, és a védők szögletre tudtak tisztázni. Nem sokkal később Damsgaard lesállása miatt érvénytelenítették Skov Olsen gólját.

A 65. percben hármas cserét hajtottak végre a dánok, és nem sokkal később Eriksen ballábas távoli lövését kellett hárítania Dahmennek. Az ezt követő szöglet után a hosszú saroknál Christensen fejelt keresztbe a kapu előtt, a túl oldali kapufánál Cornelius érkezett, de a kapu torkából a kapufára csúsztatott. Laidouni a 88. percben elhagyta a pályát, Szasszi állt be a helyére. A 93. percben Lindström lecsúszott beadását kellett hárítania Dahmennek. Volt még egy rövid videózás, de a játékvezető nem ítélt büntetőt Dánia javára.

Az egész második félidőben a dánok birtokolták többet a labdát, Dzsebali ziccerén kívül kaput találó lövése sem volt Tunéziának, igaz, a dánok sem tudtak a kapuba találni. 0–0

KÉSŐBB
D-CSOPORT
20.00: Franciaország–Ausztrália (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

DÁNIA KERETE
KAPUSOK:1 Kasper Schmeichel(OGC Nice – Franciaország),16 Oliver Christensen(Hertha BSC – Németország),22 Frederik Rönnow(Union Berlin – Németország)
VÉDŐK:2 Joachim Andersen(Crystal Palace – Anglia),3 Victor Nelsson(Galatasaray – Törökország),4 Simon Kjaer(AC Milan – Olaszország),5 Joakim Maehle(Atalanta – Olaszország,6 Andreas Christensen(FC Barcelona – Spanyolország),13 Rasmus Kristensen(Leeds United – Anglia),17 Jens Stryger Larsen(Trabzonspor – Törökország),18 Daniel Wass(Bröndby),26 Alexander Bah(Benfica – Portugália)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:7 Mathias Jensen(Brentford – Anglia),8 Thomas Delaney(Sevilla – Spanyolország),10 Christian Eriksen(Manchester United – Anglia),11 Andreas Skov Olsen(FC Bruges – Belgium),14 Mikkel Damsgaard(Brentford – Anglia),15 Christian Nörgaard(Brentford – Anglia),23 Pierre-Emile Höjbjerg(Tottenham Hotspur – Anglia), 24 Robert Skov(Hoffenheim – Németország),25 Jesper Lindström(Eintracht Frankfurt – Németország)
TÁMADÓK: 9 Martin Braithwaite(Espanyol – Spanyolország),12 Kasper Dolberg(Sevilla – Spanyolország),19 Jonas Wind(Wolfsburg – Németország),20 Yussuf Poulsen(RB Leipzig),21 Andreas Cornelius(FC Köbenhavn)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Kasper Hjulmand

TUNÉZIA KERETE
KAPUSOK: 1 Ajmen Maszluszi(Étoile du Sahel),16 Ajmen Dahmen (CS Sfaxien),22 Besir Ben Szaid(US Monasztir),26 Muez Hasszen(Club Africain)
VÉDŐK:2 Bilel Ifa(Kuwait SC – Kuvait),3 MontasszarTalbi(Lorient – Franciaország),4 Jasszin Meriah(Espérance),6 Dylan Bronn(Salernitana – Olaszország),12 Ali Maalul(al-Ahli – Egyiptom),20 Mohamed Dräger(FC Luzern – Svájc),21 Vadzsdi Kesrida(Atromitosz – Görögország),24 Ali Abdi(Caen – Franciaország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:5 Nader Gandri(Club Africain),8 Hannibal Medzsbri(Birmingham City – Anglia),13 FerdzsaniSzasszi(al-Duhail – Katar),14 AissaLaidouni(Ferencvárosi TC – Magyarország),15 Mohamed Ali Ben Romdan(Espérance),17 Eljesz Szkiri(1. FC Köln – Németország),18 Gajlen Saalali(Espérance)
TÁMADÓK:7 Jusszef Mszakni(al-Arabi – Katar),9 IsszamDzsebali(OB – Dánia),10 Vahbi Kazri(Montpellier – Franciaország),11 Taha JasszinKenisszi(Kuwait SC – Kuvait),19 Szejfeddin Dzsaziri(Zamalek – Egyiptom),23 Naim Szliti(al-Ittifak – Szaúd-Arábia),25 Anisz Ben Szliman(Bröndby – Dánia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY:Dzsalel Kadri