Vb 2022: jereváni Bardi-tripla és északmacedón kiütés

CS. M.CS. M.
2021.11.11. 20:00
Enisz Bardi három gólt szerzett (Fotó: AFP)
Észak-Macedónia 5–0-ra nyert idegenben Örményország ellen csütörtökön a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének J-csoportjában.

A mérkőzés megelőzően mindkét csapat 12 ponttal állt, a kérdés pedig az volt, hogy ki tarthatja tovább a lépést Romániával a csoport második helyének megszerzéséért folyó versenyben.

A válasz elég gyorsan meglett, az északmacedónok ugyanis átgázoltak Jerevánban az örményeken. Először Alekszander Trajkovszki volt eredményes (a Sepsiben játszó Sztefan Asovszki gólpasszának is köszönhetően), majd a volt újpesti Enisz Bardi lőtte ki a jobb alsót a tizenhatoson kívülről.

A harmadik gólt is Bardi szerezte, ezúttal büntetőből, majd 4–0-nál a 90. percben ismét tizenegyeshez jutott Észak-Macedónia, és újra a Levante középpályása állt oda a labda mögé, s megszerezte harmadik találatát is. 0–5

Bardi először ért el mesterhármast nemzeti színekben, kilenc válogatott góljából négyet idén szerzett, ami az eddigi legjobb éves teljesítménye.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 9. FORDULÓ
J-CSOPORT

Örményország–Észak-Macedónia 0–5 (Trajkovszki 22., Bardi 36., 66., 90. – utóbbi kettő 11-esből, Risztovszki 79.)
Később
Németország–Liechtenstein 9–0 (Gündogan 11. – 11-esből, Kaufmann 20. – öngól, L. Sané 22., 49., Reus 23., Th. Müller 76., 86., Baku 80., Goppel 89. – öngól)
Románia–Izland 0–0